Kolejna odsłona wielkich koszykarskich emocji w Kołobrzegu. Miejscowa Kotwica nie poddaje się w walce o awans do ekstraklasy.
Półfinałowe starcia Sensation Kotwicy i Górnika Wałbrzych nie są spotkaniami dla kibiców o słabych nerwach. Już drugi kolejny mecz zakończył się po dwóch dogrywkach.

Chociaż gospodarze w sobotni wieczór prowadzili na trzy i pół minuty przed końcową syreną 10 punktami, to zespół z Wałbrzycha zdołał odrobić straty. Również pierwsza z dogrywek nie wyłoniła zwycięzcy, a po kolejnych dodatkowych pięciu minutach Kotwica wygrała 102-99.

Taki wynik oznacza, że kołobrzeżanie doprowadzili do stanu 2:1 i w rywalizacji do trzech wygranych wciąż liczą na awans do finału Suzuki 1 Ligi.

Kolejna odsłona tego starcia w niedzielę o godz. 18 w kołobrzeskiej hali Milenium. W przypadku wygranej Kotwicy oba zespoły zmierzą się w decydującym, piątym starciu w środę w Wałbrzychu.