Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Kamil Grosicki jest jednym z pięciu piłkarzy nominowanych do nagrody Pomocnik Sezonu oraz Piłkarz Sezonu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kamil Grosicki jest jednym z pięciu piłkarzy nominowanych do nagrody Pomocnik Sezonu oraz Piłkarz Sezonu. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dwudziestu piłkarzy oraz pięciu trenerów znalazło się wśród nominowanych przez Ekstraklasę SA do nagród za sezon 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy.
Wśród graczy jest trzech zawodników Pogoni: Dante Stipica, Kamil Grosicki i Luka Zahović, a w gronie trenerów jest szkoleniowiec szczecińskiej drużyny, Kosta Runjaić.

Chorwat Dante Stipica jest wśród pięciu kandydatów do nagrody dla Bramkarza Sezonu.

Kamil Grosicki jest jednym z pięciu piłkarzy nominowanych do nagrody Pomocnik Sezonu oraz Piłkarz Sezonu. Słoweniec Luka Zahović jest w finałowej piątce na Napastnika Sezonu.

W piątce kandydatów na Trenera Sezonu jest szkoleniowiec Portowców, Kosta Runjaić.

Piłkarza Sezonu wybiorą w głosowaniu wszyscy gracze ekstraklasy. Nominowaną piątkę zawodników na Piłkarza Sezonu wybrali członkowie kapituły, którzy wybiorą natomiast najlepszego Bramkarza, Obrońcę, Pomocnika, Napastnika i Trenera Sezonu.

W kapitule jest 36 ekspertów z mediów ogólnopolskich i regionalnych oraz z Ekstraklasy SA i PZPN. Wśród członków kapituły jest jedyny przedstawiciel mediów z Pomorza Zachodniego, dziennikarz Radia Szczecin, Artur Dyczewski.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 23 maja podczas Gali Ekstraklasy w Warszawie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty