Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Już w środę najważniejszy w tym sezonie mecz dla kibiców koszykówki z Kołobrzegu. Sensation Kotwica zagra spotkanie decydujące o awansie do finału Suzuki 1 Ligi.
Kotwica powraca do Wałbrzycha, gdzie przegrała dwa pierwsze spotkania półfinałowe. Kołobrzeżanie zdołali jednak odrobić straty i po kolejnych dwóch meczach nad morzem stan tej rywalizacji wynosi 2-2. O wszystkim zdecyduje więc ostatnie, piąte spotkanie, w którym atut własnego parkietu będzie miał zespół Górnika Wałbrzych.

Trener Kotwicy Rafał Frank nie ukrywa, że przed jego drużyną najtrudniejsze zadanie w dotychczasowej fazie play-off. - Musimy się skoncentrować i przygotować na bardzo ciężkie spotkanie, na najmocniejsze ze wszystkich. Będzie pełna hala, będą mieć wsparcie kibiców. Musimy być przygotowani na 40 minut założeń taktycznych i defensywnych tych, które chcemy. Tylko to przyniesie nam zwycięstwo - powiedział Frank.

Początek środowego spotkania w Wałbrzychu o godz. 17.55. Zwycięzca tej rywalizacji już w weekend zagra pierwsze mecze finałowe. Tylko zwycięzca 1 Ligi uzyska awans do Energa Basket Ligi.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty