Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Sandra SPA Pogoń Szczecin
Fot. Sandra SPA Pogoń Szczecin
Piłkarze ręczni Sandry SPA Pogoni zwycięstwem zakończyli rozgrywki o mistrzostwo Polski. Szczecinianie pokonali Chrobrego Głogów 30:24 w ostatniej kolejce Superligi.
Drużyna trenera Rafała Białego po tym sukcesie zakończyła ligowe zmagania na przedostatnim, 13. miejscu w tabeli, dającym utrzymanie w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Teoretycznie nasz zespół czeka jeszcze barażowa rywalizacja z wicemistrzem 1 ligi o prawo gry w Superlidze w nowym sezonie, ale wszystko wskazuje na to, że do takiej konfrontacji nie dojdzie.

Zadowolony z wygranej w swoim ostatnim meczu w barwach Sandry SPA Pogoni był rozgrywający Łukasz Gierak.

- Liczyło się tylko zwycięstwo. Udało się to zrobić. Do meczu Chrobry przystępował bez takiej presji, a my pokazaliśmy, że bardziej chcemy. Wygrała cała drużyna, bo było widać, że zespół walczy i jest skoncentrowany. Myślę, że tego nam brakowało w poprzednich meczach. To też był mój cel - zwycięstwo, żeby utrzymać Superligę. Wiadomo już, że odchodzę i bardzo chciałem utrzymać Szczecin, by przyjechać tu w nowym sezonie - mówi Gierak.

Łukasz Gierak w nowym sezonie grać będzie w zespole beniaminka Superligi Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Szczeciński klub opuszczają także Adam Wąsowski, który przenosi się do Górnika Zabrze oraz bramkarz Tomasz Wiśniewski. Ostatnie mecze w karierze rozegrali natomiast najbardziej doświadczeni szczypiorniści Sandry SPA Pogoni Mateusz Zaremba, Arkadiusz Bosy i Wojciech Jedziniak, którzy zakończyli swoją przygodę ze sportem.
Zadowolony z wygranej w swoim ostatnim meczu w barwach Sandry SPA Pogoni był rozgrywający Łukasz Gierak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty