Źródło: twitter.com/EuropaLeague
Piłkarze Eintrachtu Frankfurt wygrali Ligę Europy. W finale w Sewilli, Eintracht w rzutach karnych pokonał szkockie Rangers FC.
Po 90 minutach meczu i półgodzinnej dogrywce był remis 1:1 (0:0, 1:1). Pierwsi trafili gracze z Glasgow, bo w 57. minucie gola strzelił Joe Aribo. Wyrównał w 70. min Rafael Borre. W serii karnych - wygranej przez zespół z Niemiec 5:4 - bohaterem był bramkarz Eintrachtu Kevin Trapp, broniąc w czwartej serii strzał Aarona Ramsey'a.

Dla ekipy z Frankfurtu to drugi w historii triumf w Lidze Europy. Po raz pierwszy zwyciężyli w 1980 roku, gdy te rozgrywki odbywały się jeszcze pod szyldem Pucharu UEFA. W nagrodę popularne "Orły" zagrają w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.