Krystian Pietrzak. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Niesamowity wyczyn Krystiana Pietrzaka. Pochodzący ze Szczecina ultramaratończyk pokonał 500 kilometrów w dwóch biegach górskich w Szwajcarii.
Pierwszym etapem tego projektu był Crossing Switzerland, czyli bieg na 390 km po szwajcarskich Alpach. Znaczną część tego dystansu biegacze pokonali na szlaku wędrownym Via Alpina. Krystian Pietrzak na mecie biegu nad jeziorem Genewskim pojawił się po 118 godzinach i 54 minutach, zajmując 28. miejsce. W ciągu pięciu dni tego biegu na sen poświęcił w sumie 5 i pół godziny.

Po niespełna 30 godzinach odpoczynku wyruszył na trasę biegu Montreux Xtreme liczącego 110 km. Na 20 kilometrze doznał kontuzji łydki, ale mimo urazu pokonał pozostałe 90 km.

Krystian Pietrzak przyznaje, że po skończonym biegu i zaliczeniu projektu 500 czuł radość i ulgę oraz olbrzymie zmęczenie.

- To był delikatny uśmiech, zmęczone oczy, sfatygowana twarz, bolące nogi. Wewnętrznie miałem tę świadomość, że osiągnąłem cel, niezależnie od tego, co się pojawiło na trasie. I jak po każdym wykonanym zadaniu, które jest tak ekstremalne, pojawiła się bardzo duża satysfakcja - mówi biegacz.

Krystian Pietrzak przeznacza sierpień na odpoczynek i regenerację. Do sportowej rywalizacji planuje powrócić 3 września, startując w Karkonoszach w ultra maratonie Chojnik liczącym 102 km.