Piłkarze Pogoni podzielili się punktami z liderem ekstraklasy. Szczecinianie zremisowali z Wisłą Płock 2:2 w sobotnim meczu rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Do przerwy po bramce Mateusza Łęgowskiego portowcy prowadzili 1:0. Po zmianie stron do remisu w 49. minucie z rzutu karnego doprowadził Rafał Wolski. W 75. minucie Luka Zahović trafił do siatki i było 2:1 dla Dumy Pomorza.

Wyrównującego gola w 88. minucie dla Nafciarzy strzelił Anton Krywociuk i mecz zakończył się remisem 2:2.

Pomocnik Pogoni i zdobywca pierwszej bramki Mateusz Łęgowski przyznał, że gola strzelił po ładnej akcji, ale nie czuje jednak pełnej satysfakcji, bo ostatecznie nie udało się pokonać lidera.

Po sobotnim remisie, ekipa trenera Jensa Gustafssona zajmuje 3. miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do prowadzącej Wisły Płock. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni - 27 sierpnia w Szczecinie - zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

PODSUMOWANIE:

Dla gospodarzy trafiali Mateusz Łęgowski (21') i Słoweniec Luka Zahovič (75'), a dla gości bramki zdobyli Rafał Wolski (48' - karny) i reprezentant Azerbejdżanu Anton Krywociuk (88').

Składy wyjściowe:

Pogoń Szczecin: Dante Stipica, Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Mariusz Malec, Luis Mata, Damian Dąbrowski, Jean Carlos Silva, Mateusz Łęgowski Sebastian Kowalczyk, Kamil Grosicki, Luka Zahović

Rezerwowi: Pontus Almqvist, Wahan Biczachczjan, Kamil Drygas, Bartosz Klebaniuk, Leo Borges, Kacper Smoliński, Paweł Stolarski, Stanisław Wawrzynowicz

Wisła Płock:
Bartłomiej Gradecki, Aleksander Pawlak, Damian Michalski, Anton Krywociuk, Piotr Tomasik, Dominik Furman, Kristian Vallo, Damian Rasak, Rafał Wolski, Davo, Marko Kolar

Rezerwowi: Adam Chrzanowski, Krzysztof Kamiński, Dawid Kocyła, Milan Kvocera, Filip Lesniak, Michał Mokrzycki, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Sekulski, Martin Sulek

W innych sobotnich spotkaniach: Cracovia przegrała z Piastem Gliwice 0:1 (0:0), a Górnik Zabrze uległ Stali Mielec 1:3 (1:2). W tabeli prowadzi niepokonana Wisła Płock (13 pkt) z przewagą trzech punktów nad Stalą, Pogonią i Legią Warszawa. 5. - Cracovia (9 pkt), 9. - Górnik (6 pkt), 15. - Piast (3 pkt).
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o 22.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o 21.