Znakomicie spisał się Michał Rozmys z Barnima Goleniów, który wygrał swój bieg półfinałowy na 1500 metrów i z najlepszym czasem awansował do finału. Fot. Paweł Skraba/Archiwum
Udany początek Mistrzostw Europy w wykonaniu lekkoatletów zachodniopomorskich klubów. W pierwszym dniu zawodów w Monachium Monika Jackiewicz z MKL Szczecin zdobyła brązowy medal w rywalizacji drużynowej w maratonie.
Szczecinianka zajęła 26 miejsce w biegu indywidualnym i wraz z Aleksandrą Lisowską oraz Angeliką Mach stanęła na najniższym stopniu podium.

Maraton kobiet wygrała Aleksandra Lisowska i zdobyła złoty medal. W rywalizacji mężczyzn w biegu maratońskim najlepszy z Polaków Adam Nowicki z MKL Szczecin zajął 18. miejsce.

Znakomicie spisał się Michał Rozmys z Barnima Goleniów, który wygrał swój bieg półfinałowy na 1500 metrów i z najlepszym czasem awansował do finału. Rozstrzygający bieg o medale na tym dystansie z udziałem Michała Rozmysa odbędzie się w czwartek na Stadionie Olimpijskim w Monachium.

Do półfinału biegu na 100 metrów awansował Przemysław Słowikowski z MKL Szczecin.