autopromocja

Piłkarze Pogoni lepsi od beniaminka ekstraklasy. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Koronę Kielce 2:1 w meczu 8. kolejki rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Do przerwy portowcy po golach Damiana Dąbrowskiego z rzutu wolnego i Kacpra Smolińskiego prowadzili 2:0. Tuż po zmianie stron do siatki gospodarzy trafił Luka Zahović, ale bramka Słoweńca z powodu minimalnego spalonego nie została uznana. Honorowego gola dla Korony strzelił w 58. minucie były zawodnik Dumy Pomorza Dawid Błanik.

Mimo naporu kielczan w końcowych minutach wynik niedzielnego spotkania nie uległ już zmianie i granatowo-bordowi cieszyli się z piątego zwycięstwa w tym sezonie. Ekipa trenera Jensa Gustafssona po niedzielnym sukcesie zajmuje 3. miejsce w tabeli z punktem straty do prowadzącej Legii Warszawa.

W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni za tydzień w Szczecinie zmierzą się z mistrzem Polski Lechem Poznań.