Z workiem medali powrócili z Mistrzostw Polski, w pływaniu na krótkim basenie, reprezentanci MKP Szczecin.
W Bydgoszczy pływacy szczecińskiego klubu zdobyli 11 medali - w tym 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

Cztery medale - w tym dwa złote i dwa brązowe - wywalczyła Weronika Guść, która na 400 metrów kraulem ustanowiła rekord Polski 18-latków. Weronika Guść przyznała, że nie spodziewała się na tym dystansie takiego sukcesu.

- 400 metrów stylem dowolnym, strasznie byłam zdenerwowana i spięta przed startem. Nawet na słupku było widać, jak biorę głęboki wdech, żeby się rozluźnić. Czasy były zadowalające, ponieważ w końcu zrobiłam jakieś "życiówki" dosyć wyraźne. W końcu udało mi się urwać te 4 sekundy. Jest dobrze, choć wciąż może być szybciej - opowiadała Guść.

Cztery krążki wywalczył Karol Ostrowski, który wygrał wyścig na 50 metrów stylem motylkowym i w klasyfikacji punktowej został najlepszym pływakiem zawodów w Bydgoszczy. Podopieczny trenera Oskara Krupeckiego oprócz złota zdobył także dwa srebrne medale na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym oraz brąz wraz z klubowymi kolegami w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym.

Karol Ostrowski jako jedyny z MKP Szczecin jest w składzie reprezentacji Polski, która 13 grudnia rozpocznie występy w Melbourne w Mistrzostwach Świata w pływaniu na krótkim basenie.
Weronika Guść przyznała, że nie spodziewała się na tym dystansie takiego sukcesu.