Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarki nożne Pogoni będą walczyć w sobotę o czwarte z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianki zmierzą się z Czarnymi Sosnowiec w 15 kolejce ekstraligi kobiet.
W zespole z Sosnowca występuje była zawodniczka szczecińskiego klubu Kornelia Grosicka - siostra piłkarza Pogoni Kamila Grosickiego. Trenerką Czarnych jest natomiast szczecinianka i była bramkarka Pogoni Szczecin Women Anna Szymańska.

Podopieczne trenera Roberta Dymkowskiego jako jedyne w tym roku wygrały wszystkie ligowe spotkania i są faworytem dzisiejszej konfrontacji. Kapitan Pogoni Weronika Szymaszek przyznaje, że rola faworyta to coś nowego dla szczecinianek, które postarają się o kolejny komplet punktów.

- Śmiesznie to brzmi. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz jeszcze za czasów Olimpii czy Pogoni byłyśmy faworytem. Myślę, że nikt tutaj nie postrzega dziewczyn, ale na pewno miło to słyszeć, choć jak wiemy nikt tutaj za darmo tych punktów nie odda, jak w tych pierwszych trzech meczach. Myślę, że same sobie je zabierzemy - powiedziała Szymaszek.

Sobotni mecz piłkarek Pogoni z Czarnymi Sosnowiec rozpocznie się o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Kresowej w Szczecinie.
Kapitan Pogoni Weronika Szymaszek przyznaje, że rola faworyta to coś nowego dla szczecinianek, które postarają się o kolejny komplet punktów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty