Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Robert Lewandowski. Fot. PZPN
Robert Lewandowski. Fot. PZPN
Piłkarska reprezentacja Polski meczem z Czechami rozpocznie w piątek eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.
Nasi południowi sąsiedzi uznają Polaków za faworytów, ale jednocześnie liczą na korzystny wynik w starciu z Biało-czerwonymi. Początek spotkania w Pradze o 20.45. Polacy po raz pierwszy wystąpią pod wodzą nowego selekcjonera, Fernando Santosa.

- Przyjechaliśmy do Pragi, aby zwyciężyć - powiedział kapitan reprezentacji Robert Lewandowski. - Dla nas to jest nowe rozdanie. Mamy nowego trenera, mamy też nowych zawodników - powiedział piłkarz. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę z klasy przeciwnika. Gramy na wyjeździe i to nie będzie łatwy mecz, ale jesteśmy tutaj po to, żeby zwyciężyć i żeby trzy punkty wróciły do Warszawy - dodał napastnik.

Kapitan biało-czerwonych wierzy w tę reprezentację.

- Widziałem to, jak trenowaliśmy, jaki mamy też pomysł, jak to wszystko ma wyglądać. Wierzę w tę reprezentację. Widzę i czuję to, że możemy patrzeć w przyszłość przez te eliminacje, żeby grać dobrze, rozwijać się, żebyśmy przede wszystkim nie tylko wygrywali, też grali, grali naprawdę fajną piłkę.

Czeski selekcjoner, Jaroslav Szilhavý zwrócił uwagę na doświadczenie i klasę polskich piłkarzy. - Oczywiście Lewandowski jest największą gwiazdą i myślę, że czekają na niego wszyscy kibice. Są też inni zawodnicy - Zieliński, Szczęsny, mógłbym wymieniać dalej. Polska jest na papierze faworytem grupy - powiedział trener reprezentacji Czech.

Mecz Czechy - Polska cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno czeskich mediów, jak i kibiców. Bilety na dzisiejsze spotkanie są od kilku tygodni wyprzedane.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty