Koszykarze Kinga zrobili pierwszy krok na drodze do finału mistrzostw Polski. Szczecinianie pokonali Stal Ostrów Wielkopolski 80:78, w półfinałowym meczu play-off.
Ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego po tej wygranej w półfinałowej rywalizacji play-off do trzech zwycięstw objęła prowadzenie 1:0.

O sobotnim emocjonującym spotkaniu mówi jeden z wyróżniających się graczy Wilków Morskich i zdobywca decydujących o wygranej punktów z rzutów wolnych Kacper Borowski.

- Do połowy nasza gra nie wyglądała, nie weszliśmy na swoje obroty, w swoją typową grę, która opiera się na szybkim ataku. Po przerwie chyba też potrzebowaliśmy paru minut na złapanie rytmu. W czwartej kwarcie odpaliliśmy swoją główną broń - szybki atak, zacieśniliśmy obronę, i tym tak naprawdę wygraliśmy mecz - podkreśla Borowski.

Polska Liga Koszykówki, w porozumieniu z komercyjnym nadawcą telewizyjnym, wyznaczyła godzinę rozpoczęcia poniedziałkowego meczu z udziałem koszykarzy Kinga Szczecina. Drugie spotkanie półfinałowe fazy play-off ze Stalą Ostrów Wielkopolskich rozegrane zostanie o godzinie 20.00 w hali Netto Arena przy ulicy Szafera. Mecz transmitowany będzie na żywo przez stację Polsat Sport.