Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. KSI Start Szczecin
Fot. KSI Start Szczecin
Reprezentanci Startu Szczecin mocnym akcentem zakończyli występy w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski.
W ostatnim dniu rywalizacji na stadionie imienia Wiesława Maniaka w Szczecinie, Joanna Oleksiuk zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem, natomiast Dawid Milewski zdobył srebro w rzucie dyskiem.

Dla zawodniczki Startu Szczecin to drugi krążek wywalczony w tegorocznych zawodach. Wcześniej podopieczna trenerki Renaty Chilewskiej zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą.

Joanna Oleksiuk złoto w rzucie oszczepem okrasiła nowym rekordem życiowym, choć jak mówi, miała obawy o dobry wynik przed niedzielnym konkursem.

- Zawsze jest taka chwila niepewności, taki lekki stresik. Też nie wiedziałam jaka pogoda będzie, bo nie oszukujmy się, trochę ta pogoda kręci w Szczecinie. Ale dzisiaj rano wstałam, spojrzałam, słoneczko świeci, będzie dobry dzień. No i faktycznie dzień jest bardzo dobry. Złoto w oszczepie i rekord życiowy 13,60. Bardzo dobry rezultat. Wspaniały rzut. Bardzo się cieszę - mówi Oleksiuk.

W sumie przedstawiciele Startu Szczecin zdobyli w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski 4 medale - złoty i trzy srebrne. Oprócz podwójnej medalistki Joanny Oleksiuk, srebrne medale zdobyli Damian Wróblewski w rzucie oszczepem i Dawid Milewski w rzucie dyskiem.
Joanna Oleksiuk złoto w rzucie oszczepem okrasiła nowym rekordem życiowym, choć jak mówi, miała obawy o dobry wynik przed niedzielnym konkursem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty