Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Prezes PZPN Cezary Kulesza. Fot. PAP/Piotr Nowak
Prezes PZPN Cezary Kulesza. Fot. PAP/Piotr Nowak
Rezygnacja Michała Probierza z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej otworzyła giełdę nazwisk.
Zarząd PZPN-u najprawdopodobniej w ciągu kilku tygodniu wybierze nowego trenera spośród polskich szkoleniowców dostępnych na rynku. Kto ma największe szanse poprowadzić polską reprezentację w walce o awans na najbliższe Ministrostwa Świata?

Wśród kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji pogrubioną czcionką wyróżnia się nazwisko Jana Urbana, który niedawno pożegnał się z Górnikiem Zabrze.

- Autorytet Urbana może okazać się pomocny w zażegnaniu konfliktu w szatni i uspokojeniu emocji wokół kadry, - wskazuje dziennikarz portalu meczyki.pl Janusz Basałaj. - Atuty: doświadczenie, wybitna postać, nauczył się zawodu w Hiszpanii, to już jest naprawdę duża sprawa.

Maciej Skorża, który obecnie trenuje japońską drużynę Urawa Red Diamonds, nie wyobraża sobie współpracy z obecnymi władzami PZPN-u i jest związany kontraktem. Powrót do reprezentacji byłych selekcjonerów, czyli Adama Nawałki lub Jerzego Brzęczka, wydaje się mało prawdopodobny. Również Marek Papszun z Rakowa Częstochowa może czuć urazę do prezesa PZPN-u Cezarego Kuleszy.

- Marek Papszun, który poległ w ostatnim castingu, czuje się niedoceniony, obrażony trochę i oszukany - dodaje Basałaj.

PZPN bierze pod uwagę jeszcze byłego trenera Śląska Wrocław, Jacka Magierę.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski
Relacja Michała Makowskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty