WuDoo
Radio SzczecinRadio Szczecin » WuDoo » Czytelnia
Tekst: Adrian Bartoszewicz
Zdjęcia: Mary Piechowska

„What You Got” – już sama nazwa zachęcała do wzięcia udziału w imprezie. Niewtajemniczonych informuję iż „What Sou Got” to jam organizowany w Strzelcach Krajeńskich, który doczekał się szóstej edycji. Słyszałem dużo dobrego o tej imprezie. Zwłaszcza o klimacie. Korzystając z nadarzającej się okazji, postanowiłem kupić weekendowy bilet i ruszyć w trasę.
Tekst: Adrian Bartoszewicz

Ponad 10. Ponad dziesięć godzin. Tyle jedzie się do Kętrzyna w województwie warmińsko-mazurskim. Niemal wszyscy podróżnicy muszą przyznać, że jest to kawał drogi. Kawał drogi w jednym przedziale, w którym rodzime PKP nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Czego się jednak nie robi dla wyjazdu, tripu, przygody, zajawki. Do Kętrzyna udaliśmy się na „Breakmanię 2013”, imprezę łączącą bboying ze street dancem.
Tekst: Adrian Bartoszewicz
Zdjęcia: Adrian Bartoszewicz i Tomasz Pysz

adidas Originals Rocks The Floor – gdy tylko usłyszeliśmy o tym evencie nasza ekipa wiedziała że musi tam być. O zeszłorocznej edycji mówiło dużo i przede wszystkim ciepło. Od klimatu poprzez bitwy – wszystko było na wysokim poziomie. Dlatego uznaliśmy ten trip za priorytet. Chcieliśmy tam pojechać nie tylko ze względu na pierwszy w Polsce koncert Mos Defa oraz Pharaon Moncha, ale przede wszystkim na bboying oraz street art. światowej klasy. Wiedząc że zjadą się tancerze takiej klasy jak min.: Roxrite, Flea Rock, Xisco i żywa legenda bboyingu Ken Swift oraz malarze Tuse, Looney, Czarnobyl, Uber i Swanski wniosek był tylko jeden – 2 i 3 marca jesteśmy do Warszawy.

We czwartkową noc, 1 marca, spakowani i gotowi wsiedliśmy do pociągu. Czekało nas 6 godzin jazdy. W sumie była to pestka, zwłaszcza że wyjazdy do Warszawy zawsze mieliśmy ciekawe. Po dość krótkim śnie obudziliśmy się prawie na miejscu.
20 maja w Szczecinie odbyła się kolejna edycja hip hop'owego dnia Juwenalii. Nowe miejsce: Łasztownia, jest kilkakrotnie większe od dotychczasowego przy alei Piastów. O dziwo zostało ono całkowicie zapełnione. Tysiące ludzi wpierało supporty: Racę, Tymiego i Rokę i Tony Jazzu. Gwiazdy: Pezet i Małolat, Hemp Gru, Grubon i OSTR, spotkały się z gorącym przyjęciem. Dzięki współpracy tłumu z Grubsonem udało się przegnać deszcz, który podobno zupełnie niedaleko zalał ulice. Przyznam, że nigdy nie zdarzyło mi się być w takim tłumie na imprezie hip hop w Polsce: świetna atmosfera, najlepszy line up, klimatyczne miejsce (z którego widać Wały i stocznie)... Mamy nadzieję na powtórkę w przyszłym roku :))).
123