Pożyteczni
Radio SzczecinRadio Szczecin » Pożyteczni » Aktualności
Pętla indukcyjna
Pętla indukcyjna
Szczecin zyskał nowe miejsce na mapie w świecie organizacji pozarządowych. Szczecińska Współdzielnia Pozarządowa, działająca w ramach Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin, otwiera swoje drzwi, oferując wsparcie w postaci wynajmu sprzętu do organizacji spotkań, wydarzeń i warsztatów. Ta innowacyjna inicjatywa ma na celu ułatwienie działalności lokalnym NGO poprzez promocję ekonomii współdzielenia zasobów.Współdzielnia Pozarządowa to wsparcie szczecińskich organizacji pozarządowych, które często zmagają się z brakiem odpowiednich zasobów do realizacji swoich projektów. Dzięki nowemu modelowi współdzielenia, każda organizacja będzie mogła korzystać z dostępnego sprzętu, co pozwoli na bardziej efektywne i oszczędne działanie.
- Zasoby Współdzielni mogą być wykorzystywane podczas organizacji spotkań wewnętrznych i zewnętrznych, prowadzenia działań dodatkowych podczas wydarzeń (np. punktu dla dzieci, wystawy) czy w bieżącej działalności organizacji pozarządowych -mówi Agata Margraf Wojciechowska - animatorka Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin. - Chcemy, aby każda organizacja miała możliwość zorganizowania swoich działań bez martwienia się o koszty związane z zakupem podstawowego sprzętu.
W ofercie Współdzielni znajdują się różnorodne sprzęty, które mogą być pomocne podczas organizacji wszelkiego rodzaju spotkań. Wśród dostępnych zasobów są:
• elementy wyposażenia jak m.in. stoły cateringowe, ekrany projekcyjne, wózki magazynowe, sztalugi, warniki;
• gry i zabawy animacyjne m.in. plansze animacyjne, chusta, lina animacyjna,
• elementy wspierające dostępność jak np. podjazdy, ramy, stanowiskowa pętla indukcyjna.
Zasoby Współdzielni to również elementy wyposażenia partnerów jak np. Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie (możliwość wypożyczenia wózków dla dzieci, wózków inwalidzkich), czy Inkubatora Sektorów Kreatywnych INKU (wsparcie w postaci leżaków, krzeseł, narzędzi animacyjnych do pracy z dziećmi).
Jednym z kluczowych elementów działalności Współdzielni jest promowanie ekonomii współdzielenia. - W praktyce oznacza to, że organizacje mogą nie tylko wynajmować sprzęt, ale również dzielić się swoimi zasobami z innymi. Taki model sprzyja budowaniu silnych, wzajemnie wspierających się społeczności – dodaje Agata Margraf Wojciechowska. - Ekonomia współdzielenia to przyszłość, która pozwala na bardziej zrównoważone i efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów – zarówno tych materialnych jak i niematerialnych. To również dobra okazja do nawiązania współpracy między organizacjami i wzmacniania ich wspólnych działań. Dołączenie do Szczecińskiej Współdzielni Pozarządowej jest proste i otwarte dla wszystkich organizacji pozarządowych działających na terenie Szczecina. Wystarczy podpisać porozumienie o współpracy z Koordynatorem Współdzielni, a następnie korzystać ze sprzętów poprzez stronę www.wspoldzielniaszczecin.pl lub www.zarezerwuj.pl/sektor-3-szczecin. Rezerwacja sprzętów i wynajem są również możliwa poprzez bezpośredni kontakt z Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin. Inicjatywa Szczecińskiej Współdzielni Pozarządowej to krok naprzód w rozwoju sektora pozarządowego w naszym mieście. Dzięki niej organizacje zyskają dostęp do niezbędnych narzędzi pierwszej potrzeby, co pozwoli im na pełne skupienie się na realizacji swoich działań i projektów.
 

Zobacz także

2024-06-13, godz. 15:22 [13.06.2024] III miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Lublinie W miniony weekend w Lublinie odbyły się XXX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Nasze województwo reprezentowała drużyna ratownicza z Katolickiego… » więcej 2024-06-06, godz. 10:18 [6.06.2024] Stowarzyszenie Oswajanie Miasta zaprasza na Przegląd Kina Klimatycznego Filmowy poemat o śmieciach, rozważania na temat możliwości wskrzeszania mamuta i opowieść o społeczno-technologicznym eksperymencie w poszukiwaniu ucieczki… » więcej 2024-06-06, godz. 10:10 [6.06.2024] Stowarzyszenie A To My zaprasza do udziału w projekcie Stowarzyszenie A To My zaprasza do udziału w drugiej edycji projektu "Samodzielne Atomy"! Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w tym projekcie organizacja… » więcej 2024-05-18, godz. 08:14 [18.05.2024] Dzień Rodzin - program Pajacyk PAH Jak podają statystyki, co trzeci uczeń ma podejrzenie depresji, a niemal co piąty planował popełnić samobójstwo. W obchodzonym dziś Międzynarodowym Dniu… » więcej 2024-05-08, godz. 16:57 [8.05.2024] Fundacja Kamienica 1 zaprasza Fundacja Kamienica1 zaprasza na pierwszą loterię fantową Fundacji Kamienica1 podczas “Pikniku nad Odrą”! Zaprasza do skorzystania z trzech różnych atrakcji… » więcej 2024-04-05, godz. 11:02 [5.04.2024] Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Szczecinie zaprasza na wystawę Kwiecień to miesiąc autyzmu- czas, aby zwiększyć świadomość i zrozumienie osób ze spektrum autyzmu. Krajowe Towarzystwo Autyzmu w Szczecinie zaprasza… » więcej 2024-04-05, godz. 10:34 [5.04.2024] Stowarzyszenie A TO MY zaprasza Stowarzyszenie “A TO MY” to organizacja z sercem, założona w kwietniu 2013 roku z inicjatywy profesjonalistów, nauczycieli, pedagogów specjalnych, terapeutów… » więcej 2024-03-21, godz. 08:00 [21.03.2024] Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa "Iskierka" świętuje Światowy Dnia Osób z… 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Schorzenie to charakteryzuje się potrójnym zestawem chromosomów… » więcej 2024-03-20, godz. 11:30 [20.03.2024] Motanki i origami: warsztaty z cyklu “Jak dobrze mieć sąsiada” w ŚRODKU -Stowarzyszenie „Oswajanie… „Jak dobrze mieć sąsiada! On wiosną się uśmiechnie, jesienią zagada” - śpiewały Alibabki. Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” udowadnia, że nie… » więcej 2024-03-15, godz. 13:55 [15.03.2024] Światowy Dnia Osób z Zespołem Downa (21 marca) - Stowarzyszenie rodziców i przyjaciół dzieci z Zespołem… 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Schorzenie to charakteryzuje się potrójnym zestawem chromosomów… » więcej
12345