Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Dziś o 22:24 zaczyna się wiosna, co na pewno będzie miało jakiś wpływ na playlistę Czekolady. Pojawi się na niej kilka wiosennych numerów od Was, a kilka ode mnie i do tego sporo premier. Nockę spędzą z nami m.in. Hozier, Masego, Teena Marie, Dizzy Fae, Slowthai, czy Usher.
Dziś klasyki na poniedziałkowy relaks - przypomnimy sobie kilka utworów, które były grane w Czekoladzie lata temu (zdaje mi się, że o kilku mogliśmy zapomnieć:). Do tego ważne urodziny i ciekawa zapowiedź płytowa. Na playliście między innymi Solange, Jessie Rayez, Black Sheep, The Main Ingredient, Nick Hakim, The Raah Project, czy Bilal Salaam.
Dziś premierowo z nami Kali Uchis, Jamie Lidell, Yves Tumor, Emily King, czy Khalid. Poza tym też pewna zapowiedź koncertowa i pożegnanie niesamowitego Wayne'a Shortera. Na pewno nawiążemy także muzycznie do zbliżającego się Dnia Kobiet.
Na pewno dziś będą nami kierowały relaks i odprężenie - to (mam nadzieję) ostatnie uderzenie zimy i trzeba zawalczyć z niską temperaturą dobrą muzyką. Rozgrzejemy się soulowymi kompozycjami, które przy okazji dadzą nam sporo wytchnienia na nowy tydzień i końcówkę lutego. :) Na playliście między innymi Durand Bernarr, Erykah Badu, Lianne La Havas, Liv.e, BINA., Omar Apollo, czy Eloise.
Po 23:00 odwiedzi nas pani Grażyna Łobaszewska, by opowiedzieć o aktualnej trasie koncertowej, planach na płytę, sympatiach do współczesnych muzyków, coverach i miłych spotkaniach z fanami. Będzie też wielu artystów z premierami - Kelela, DJ BRK z Martyną Szczepaniak, NATH, Terrace Martin, czy Slowthai.
Niestety ostatnie dni przyniosły nam pożegnania - odeszli Trugoy the Dove z De La Soul i kompozytor Burt Bacharach. Obydwu pożegnamy kilkoma ich najbardziej charakterystycznymi utworami. W temacie premier zawitają u nas między innymi Kimbra, czy RAYE. Odniesiemy się też do pewnej rocznicy związanej z Beyoncé i muzycznie rozpoczniemy Walentynki.
Kolejne wydanie Czekolady połączy soul z bluesem, country, rapem, R'n'B, elektroniką, jazzem i funkiem - czyli będzie dość zróżnicowanie. Nową płytę zaprezentuje nam Sunny War, Cordae wystąpi z Andersonem .Paakiem, a Rosalie. przedstawi "Iluzję". Nawiążemy też do rozdania nagród Grammy i sprawdzimy muzykę kilku młodych talentów.
Przed nami powrót do cyklu "Już to grali" - będzie to już czwarta część! Tym razem na pewno odwiedzi nas José James, który nagrał ostatnio kilka utworów Eryki Badu. Prześledzimy sobie też kilka soulowych inspiracji, które stoją za współczesnymi przebojami. Na playliście między innymi Busta Rhymes, The Manhattans, Smino, Rapsody i wielu innych!
Dziś z nami Joesef i Joya Mooi z nowymi płytami, a Kelela i Arlo Parks z premierowymi singlami. Pogramy też trochę elektroniki (LXS, czy Ones) i posłuchamy rozmowy z Zalią - wokalistka opowie nam o współpracy z Kubą Więckiem, występie z BADBADNOTGOOD i dużej sympatii do rapu.
Dziś wracamy do według niektórych najlepszej dekady współczesnego R'n'B, czyli do lat dziewięćdziesiątych. Stawiamy na dobre bity i najlepsze wokale - na playliście między innymi TLC, Mary J. Blige, Horace Brown, Tamia, Ginuwine, Mario Winans, czy Amel Larrieux. A płyta, na którą najczęściej będziemy zaglądać to "One in a Million" od Aaliyah. Wokalistka świętowałaby dziś 44 urodziny.
1234567