Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
W ósmą rocznicę śmierci Prince'a Czekolada będzie bardzo purpurowa. Pierwsza godzina to kilka ciekawostek z początków jego kariery - jakie miał cele, co się wydarzyło podczas wspólnego koncertu z The Rolling Stones, z kim Prince miał okazję pracować, ale odmówił? Zagra sam Książę, ale głównie artyści, których zainspirował.

A druga godzina to już 100% Prince'a - posłuchamy całego albumu "Purple Rain", który w czerwcu tego roku będzie świętował 40. rocznicę wydania. Do dziewięciu purpurowych utworów dorzucę kilka informacji o płycie, jak i o filmie o tym samym tytule.

Zapraszam serdecznie. :)
Nasze głośniki ponownie przejmą premiery - przez ostatnie tygodnie artyści znowu zarzucili nas ciekawymi dźwiękami. Nie można tu pominąć debiutanckiej płyty Fabiany Palladino, która zabiera nas w emocjonalną podróż do lat 80., ani Baby Rose, która wydała epkę razem ze składem BADBADNOTGOOD i ciężko o lepsze połączenie! Na playliście także Amber Mark, Amie Blu, czy Sinkane we współpracy z Bilalem.
Po wydaniu płyty Beyoncé "Cowboy Carter" dużo mówi się o czarnoskórych artystach nagrywających country - jest to temat bardzo szeroki i warto się wsłuchać w utwory country soul, country rap, a nawet country funk. :) Będziemy to robić w niedzielę po 12:00 - wtedy na playliście pojawią się takie legendy jak Bobby Womack, Pointer Sisters, Etta James, Solomon Burke, ale także współcześni muzycy nagrywający country, jak Yola, czy Tanner Adell.
Czekolada ponownie trochę krótsza (półtoragodzinna), ale nadal wypełniona soulem. Tym razem tradycyjnie i klasycznie - na Wielkanoc pogramy utwory, które znamy i kochamy, tak by móc się przy nich świątecznie zrelaksować. Na playliście między innymi Etta James, Luther Vandross, Outkast, Gnarls Barkley, czy Anita Baker.
Idzie wiosna, idzie nowe, a zatem w pierwszej wiosenne Czekoladzie zagrają premiery. :) Baby Rose, Elmiene, Lizz Wright, czy Charlotte Day Wilson wydali nowe single, a SiR, Gary Clark Jr. i Norah Jones nowe płyty. Będziemy się w to wszystko wsłuchiwać, dodając do zestawu kilku obiecujących debiutantów.
Fot. Robert Stachnik
Fot. Robert Stachnik
Po finałowym koncercie 9. edycji festiwalu Szczecin Jazz wpadnie do nas niesamowita Dee Dee Bridgewater.

Opowie o swojej miłości do jazzu i bluesa, a także do Polski - okazuje się, że córka Dee Dee wyszła za Polaka i ich syn nazywa się tak, jakby mieszkał w naszym kraju. ;) Będzie też o inspirującym spotkaniu z Ellą Fitzgerald, walczeniu o swoje, wspieraniu kobiet i młodych muzyków. A w tle dużo jazzu, bluesa i soulu, a także legendarne wokalistki, takie jak Nancy Wilson, Sarah Vaughan, Dinah Washington, czy Nina Simone.
W pierwszej połowie audycji wrócimy do piątkowego Dnia Kobiet - to będzie energetyczna i pozytywnie nastrajająca godzina z super babkami. ;)

A po 13:00 postawimy na filmy - tuż przed ceremonią rozdania Oscarów zerkniemy na muzykę z nominowanych filmów i wrócimy do kilku wyróżnionych (lub pominiętych) w poprzednich latach.
Premiery z ostatnich tygodni, ale też z końcówki minionego roku - czas na taką soulową mieszankę. Sięgniemy do nowej muzyki Little Simz, Monophonics, Jacoba Colliera, Catpack, Stee Mogile, czy Cherise. A zdzwonimy się też z Markiem Pędziwiatrem z EABS, by pogadać o nominacjach do Fryderyków i jego muzycznych planach.
Czuć już wiosnę, a w Czekoladzie idziemy dalej i dziś po 12:00 w studiu Tropiki!

Pogadamy o nowym projekcie Michała "Audycja wieczorna" - o jego ekspresowym wydaniu, zaproszonych gościach, ulubionych producentach, czy możliwych koncertach.

A poza wywiadem sięgniemy też po sporo nowości - tu kłaniają się Jalen Ngonda, Rae Khalil, The Free Nationals, Kosmonauci z Paulina Przybysz, czy SZA.

Zapraszam serdecznie!

PS Sprawdzimy też, który raper zajął się prowadzeniem medytacji - to może zaskoczyć!
Natalia Przybysz rozpoczęła w sobotę w Szczecinie swoją wiosenną trasę "Do zobaczenia do jutra", a po tym pięknym koncercie w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza będzie gościć w Czekoladzie.

Programy piękną muzykę, w tym najnowszą płytę Natalii, a pogadamy o marzeniach, Sade, wielu sytuacjach rocznicowych z ubiegłego roku, dwóch nawiązaniach do Sistars na „Tam”, ekscytującej czterdziestce, byciu boomerem i kilku innych rzeczach.
1234567