Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
A w Czekoladzie wracamy dziś do premier i soulowych odkryć - na początek naszego spotkania Lucas/Heaven, Hector Morlet i Ruby Francis, czyli artyści, z których graniem warto się zapoznać. Ale zahaczymy też o pewne urodziny, czy rocznicę premiery jednego filmu z lat 90., a będą także nowe nagrania FKA Twigs.
Wczoraj pożegnaliśmy Jamesa Mtume'a, znanego z grupy Mtume, dziesiątek sampli, współpracy z Milesem Davisem, czy wielu kompozycji stworzonych dla najróżniejszych artystów. Dziś w Czekoladzie spędzimy godzinę z jego twórczością, a będą też The Weeknd z japońskim samplem, Exile, czy The Staple Singers.
Tradycyjnie już nowy rok zaczynamy od podsumowania tego, który minął. Zapraszam na soulowe podsumowanie 2021 roku (z domieszką R'n'B i jazzu). Zapowiedzieli się m.in. Genesis Owusu, Anaiis, Hiatus Kaiyote, Jerome Thomas, czy Cleo Sol.
Dziś na pewno kilka Waszych zamówień - wybraliście naprawdę ciekawe propozycje, więc miło będzie się ich słuchać! A oprócz tego zapoznamy się z muzyką kilku bardzo obiecujących projektów i wokalistów: Sonder, Th&o, Boylife, czy Isaia Huron. Polecam na poniedziałkowy odpoczynek. :)
Dziś na pewno trochę muzyki świątecznej - tu np. Felice Taylor, Donny Hathaway, czy TiRon & Ayomari. Ocenimy też nowy singiel z wokalami Aaliyah, sprawdzimy soul ze Szczecina od Yaniki i wspomnimy dorobek Joe Simona.
Dziś jak Fana Hues ze zdjęcia - siadamy w fotelu i słuchamy soulu, który na chwilę sprawi, że zapomnimy o zimie. Będziemy się rozgrzewać emocjonalnymi wokalami, pięknymi aranżacjami. Zapewnią to Donny Hathaway, The Internet, Schwey, Billy Brooks, Tawiah - zajrzymy też na nową płytę Alicii Keys i posłuchamy soulowych coverów piosenek Franka Sinatry.
Ama Lou, Dijon, Gabriels, Lady Wray, SZA - oni wszyscy zaprezentują nam swoje nowe dokonania. Nie zapomnimy też o czymś mikołajkowym, a nawiążemy także do Soul Train Awards 2021 i muzyki z serialu "Insecure".
Wracamy do cyklu "Już to grali", w którym jest z nami to, co budzi różne skojarzenia - tak to już bywa z samplami, coverami i remiksami. Tym razem w Radiu Szczecin podwójnie zremiksowany Marvin Gaye, pierwowzór znanej piosenki Michaela Jacksona, Rejjie Snow samplujący The Voices of East Harlem, Snoh Aalegra zainspirowana latami dziewięćdziesiątymi i premiera od Snoopa oparta na znanym samplu.

Dziś bardzo dużo o współpracach - Kaytranada nagrał coś z H.E.R., Masego z Devinem Morissonem, Kanye West z André 3000 - a to tylko kilka przykładów. Sprawdzimy też, jak brzmi nowy singiel Maxwella, a dłuższą chwilę spędzimy z Inflo - producentem, którego znamy już z Sault, czy współpracy z Michaelem Kiwanuką, a teraz usłyszy o nim cały świat (Inflo stworzył właśnie trzy utwory dla Adele).

Zapraszam (bardzo soulowo) o 23:00.
W tym wydaniu soul przyprószony jazzem. Silk Sonic zaprezentują swoją pierwszą płytę, Summer Walker drugą, wróci też Curtis Harding - tym razem w ciekawym duecie. Będą też mniej znani artyści, którym należy się nie mniejsze uznanie - Onyx Collective zaproponują jazzową podróż do Nowego Jorku, Sneaky Jesus zaproszą na koncert w Szczecinie, a Brainstory i Filah Lah Lah zadebiutują u nas z kilkoma kompozycjami.
1234567