Czekolada
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czekolada
Czekoladę zaczniemy dziś w nawiązaniu do 70. urodzin Steviego Wondera i pogramy kilka kompozycji stworzonych przez Steviego dla innych artystów. Będzie radośnie, melodyjnie i soulowo, a później przejdziemy do premierowych albumów Nicka Hakima, czy Mosesa Sumneya i zagramy tyle nowości, na ile starczy nam czasu! A zaczynamy tradycyjnie po 23:00.
Ubiegły tydzień to kilka bardzo bolesnych pożegnań - zmarli Betty Wright, Little Richard i Ty, którzy na pewno wszyscy wykonają kilka utworów w Czekoladzie. Dłuższą chwilę spędzimy więc ze starszą muzyką, a dopełnimy ją nowościami o klasycznym brzmieniu - nawiązującymi do jazzu, psychodelicznego soulu, czy R'n'B z lat 90.
Dziś połączymy się telefonicznie z Łoną i Webberem - pogadamy o "Śpiewniku domowym", Szczecinie, niewydanych kawałkach, imprezach, szafach i sambie - czyli o wszystkim. :) Pogramy też oczywiście sporo dobrej muzyki, a zaczynamy o 23:00!
Przez sporo audycji tematycznych mamy tyle zaległości w premierach, że powinniśmy grać całą noc! :D Postaram się to delikatnie nadrobić po 23:00, a pomogą mi w tym m.in. Tom Misch, Yussef Dayes, Emmavie, Thundercat i kilka innych osób.
Jutro miną cztery lata od śmierci Prince'a, a jego muzyczny katalog nadal pozostaje bezkonkurencyjny, a przy okazji niezmierzony. Ilość płyt, singli, a także kawałków tworzonych dla innych artystów (nawet pod pseudonimami) nadal zdumiewa i jest też niekończącym się tematem do audycji. Dlatego dziś kolejne purpurowe dwie godziny - zagrają mniej znane kompozycje Księcia (solowe i te oddane innym) - takie, których jeszcze nie słuchaliśmy. Czyli w Czekoladzie po 23:00 soul, funk, rock, a przede wszystkim rewelacyjna muzyka!
Skoro #zostańwdomu, to biorę z półki winyle i gram w Czekoladzie stary soul z czarnych płyt. Będą z nami Bobby Womack, Gil Scott-Heron, czy Mavis Staples - skupimy się na utworach, których raczej nie graliśmy w audycji. Tematy piosenek i brzmienia będą zróżnicowane, ale cel mamy jeden - dwie piękne, soulowe godziny z dobrą muzyką. :)
W piątek usłyszeliśmy o tym, że odszedł od nas Bill Withers, tak więc dziś Czekolada nie mogłaby być poświęcona nikomu innemu. Jego muzyka była z nami niezliczoną ilość razy, a dziś powraca w oryginalnych, studyjnych wersjach, ale także jako covery, czy sample. Wybór jest duży, także na pewno zagramy przepiękne kompozycje. <3 Zapraszam od 23:00.
Zaczniemy od kilku kawałków nawołujących do pozostania w domu, na playliście też urodzinowa płyta od Księcia i niezapomniany Manu Dibango. A z premier na pewno Cleo Sol, czy Knxwledge - reszta wyjdzie w praniu. :)
I znowu nowości nie brakuje - jest dużo powodów, by zostać w domu i słuchać muzyki. :) My sprawdzimy kilka albumów, będą też premierowe single - np. nowy kawałek Maca Millera, wreszcie wydana płyta Childish Gambino i pewnie też coś od The Weeknda! Więcej planów nie zdradzam, a słyszymy się o 23:00. :)
Chyba czas na powrót samplowania do Czekolady! Dziś nie skupimy się na jednej dekadzie, a przejdziemy przez kilka na bazie premier (Jay Electronica!), rocznic (50 lat bez Tammi Terrell) i losowych wyborów. :)

Na pewno zagra dobry soul z rapem i np. tanecznymi rytmami lat 80., więc zapraszam o 23:00 do słuchania Radia Szczecin.
1234567