Radio Szczecin w DAB+
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin w DAB+

Usługa podstawowa:
  • program radiowy Radia Szczecin (audio) - kodowanie AAC+, 104 kb/s, stereo.

Usługi dodatkowe w programie Radia Szczecin (16 kb/s):
  • DLS - informacje tekstowe - przekazujemy tytuły 10 najnowszych informacji. Aktualizacja odbywa się co około 3 minuty,
  • SLS - pokaz zdjęć - przekazujemy 10 zdjęć dołączonych do najnowszych informacji. Aktualizacja galerii zdjęć odbywa się co około 3 minuty. Na każde zdjęcie naniesiony jest tytuł informacji której ono dotyczy.
WorldDMB jest globalnym forum zajmującym się cyfrową radiofonią. Propaguje przyjęcie i wdrożenie emisji opartej na DAB + i DMB. Forum tworzą nadawcy publiczni i komercyjni, operatorzy sieci, producenci odbiorników.
1 listopada 2014 r. w multiplexie DAB+ pojawiło się Radio 94i4. Program ten dostępny jest wyłącznie w technologii cyfrowej: DAB+ oraz poprzez streaming internetowy.

Wiemy już o pierwszych słuchaczach Radio 94i4 w Niemczech. Serwis www.gemeinde-tantow.de poinformował swoich użytkowników o nowym programie.

Dziękujemy.
Dyskusja o przyszłości DAB+ w Polsce, Radio Szczecin, 2013-08-27 godz. 21:32
W dyskusji na antenie Radia Szczecin wzięli udział eksperci: Krystyna Rosłan - Kuhn i Mirosław Ostrowski. Prowadzenie: Konrad Wojtyła.
Serwis informacyjny prowadzony przez społeczność mieszkańców miejscowości Tantow [Niemcy] położonej około 25 kilometrów od Szczecina.
Forum poświęcone realizowanym przez EmiTel usługom naziemnej telewizji i radiofonii cyfrowej oraz problemom związanym z budową sieci naziemnej, odbiorem telewizji i radiofonii cyfrowej oraz z urządzeniami związanymi z w/w zagadnieniami.