Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Nasze debaty

Co czwarta praca egzaminacyjna w polskich szkołach, której ocena została zakwestionowana przez zdającego, okazała się źle sprawdzona.
Inny problem to niewłaściwy sposób układania testów - wynika z raportu sporządzonego przez Najwyższą Izbę Kontroli.
Raport NIK podaje również, że Centralna Komisja Egzaminacyjna nie nadzorowała właściwie przeprowadzania egzaminów i oceniania prac.
Chodzi o testy szóstoklasisty, gimnazjalny, maturalny i zawodowy.
Brak właściwego nadzoru spowodował, że wśród świetnych egzaminatorów - jak zaznaczono w raporcie - bez trudu i bez konsekwencji trwają także ci nierzetelni.
Ewa Budziach- dyrektor Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie
Iwona Potrykus - dyrektor gimnazjum nr 34 w Szczecinie
Zdzisław Nowak - nauczyciel konsultant do spraw edukacji ekologicznej i przyrodniczej w Zachodniopomorskim Centrum
Doskonalenia Nauczycieli
dr Marek Białkowski- adwokat, ekonomista, nauczyciel akademicki z Uniwersytetu Szczecińskiego
Zofia Hryhorowicz - dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu
prof.dr hab.Dariusz Zarzecki - ekonomista, nauczyciel akademicki
 

Zobacz także

2023-09-06, godz. 10:02 „Reparacje dla Polski od Niemiec - stan aktualny" Dokładnie rok temu został ogłoszony „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II Wojny Światowej 1939-1945"… » więcej 2022-12-15, godz. 20:00 „Polak w Niemczech – w świecie mitów i stereotypów” Sympatia Niemców do Polski spada, a Polaków do Niemiec wzrasta – wynika z najnowszego Barometru Polska-Niemcy, badania na zlecenie Instytutu Spraw Publicznych… » więcej 2022-10-27, godz. 20:00 Od fake newsa do dezinformacji, od wykluczenia do cyfrowej pułapki. Współczesne wyzwania edukacji medialnej. Diagnoza… W wydaniu specjalnym Radia Szczecin na Wieczór, z gościnnych murów Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, zapraszamy na debatę… » więcej 2022-10-14, godz. 10:28 „Bezpieczna Rzeczpospolita - polityka, armia, sojusze, inwestycje strategiczne. Priorytety bezpieczeństwa w świetle… Goście - gen. Waldemar Skrzypczak – były dowódca wojsk lądowych Wojska Polskiego Marek Budzisz – publicysta, ekspert ds. Rosji, analityk think tanku… » więcej 2022-09-01, godz. 22:07 Reparacje wojenne dla Polski od Niemiec – przeszłość czy przyszłość? Moment debaty jest nieprzypadkowy – dziś obchodzimy 83. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dziś również został ogłoszony „Raport o stratach poniesionych… » więcej 2015-04-10, godz. 14:00 Jak dbać o nasz mózg? [ROZMOWA] Żyjemy coraz dłużej i coraz lepiej traktujemy swoje ciało, bo przecież musi nam ono służyć dłużej niż naszym rodzicom. Zdrowo się odżywiamy, uprawiamy… » więcej 2015-04-10, godz. 13:54 Łatwiejszy dostęp do broni? [DEBATA] Organizacje strzeleckie chcą łatwiejszego dostępu do broni w celach szkoleniowych. Obecnie członkowie tych stowarzyszeń, aby się szkolić muszą uzyskiwać… » więcej 2015-04-10, godz. 14:04 Pytania o in vitro: jawni dawcy czy anonimowi? [DEBATA] W Sejmie trwa debata nad projektami ustaw o in vitro: rządowym oraz autorstwa PiS i dwoma SLD. Wśród wielu kwestii budzących kontrowersje jest też ta, czy… » więcej 2015-03-12, godz. 14:45 Rząd przyjął projekt ustawy o in vitro [DEBATA] 28 lat temu urodziło się w Polsce pierwsze dziecko z probówki. Od tego czasu w naszym kraju na świat przyszło ich kilkanaście tysięcy, ale do tej pory zapłodnienia… » więcej 2015-02-24, godz. 09:55 Co zmienia "Zmiana" na scenie politycznej? [ROZMOWA] Na polskiej scenie politycznej pojawiło się prokremlowskie ugrupowanie "Zmiana". Jego szefem jest Mateusz Piskorski, były szczeciński poseł Samoobrony. Piskorski… » więcej
12345