Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Śpiew ptaków, soczysta zieleń, szum drzew, spokój – tego właśnie oczekujemy, wybierając się do lasu. Czystej, nieskażonej ludzką ręką natury. A zamiast tego często natrafiamy na pozostawione przez innych użytkowników lasu śmieci: butelki, kartony po sokach, puszki, papierki, ot, rzucone bezmyślnie, bo po co dźwigać ze sobą do domu.
Gorzej, gdy do lasu jak na wysypisko odpadów trafiają stare sprzęty domowe, gruz budowlany, na nawet wyposażenie biur czy dokumenty.
Leśnicy, którzy o las dbają na co dzień, próbują edukować, ale to jak grochem o ścianę: że plastiki rozkładają się latami, że śmieci to zagrożenie dla życia zwierząt. W ubiegłym roku Lasy Państwowe wydały na sprzątanie 25 milionów złotych. Wywiozły setki ton śmieci. A co mogłyby za te pieniądze zrobić? Z pewnością spożytkować lepiej, pielęgnując las tak jak robi to Andrzej Jankowski, bohater reportażu Małgorzaty Frymus „Skazany na las”.
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Daniel Pogorzelec i Marek Woś - inżynierowie nadzoru w Nadleśnictwie Gryfino,
  • prof. Pasquale Policastro - konstytucjonalista, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, prywatnie propagator zalesiania gruntów
 

Zobacz także

2024-04-18, godz. 17:41 Ciężki czas dla pszczół i tego konsekwencje Wiosenne przymrozki nie służą pszczołom. Nie mogą zbierać pyłku i nekaru, ani pić zbyt zimnej wody. Co kondycja tych pożytecznych owadów mówi o naszym… » więcej 2024-04-18, godz. 17:40 Jaka przyszłość przed polskimi rolnikami? 40% polskich rolników skarży się, że produkcja żywności jest dla nich nieopłacalna. Średnia wielkość gospodarstwa w naszym kraju to niewiele ponad11… » więcej 2024-04-18, godz. 17:40 II tura wyborów samorządowych W prawie 750 polskich gminach w niedzielę odbędzie się druga tura wyborów prezydentów, burmistrzów i wójtów. Jakie znaczenie dla lokalnych społeczności… » więcej 2024-04-17, godz. 16:11 Młodzież a Powstanie Styczniowe „Powstanie Styczniowe - Czas Kurierów” to projekt prowadzony przez Archiwum Państwowe oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Czy… » więcej 2024-04-17, godz. 16:11 Jaka jest kondycja zachodniopomorskich NGO-osów? 2 złote i 55 groszy w przeliczeniu na 1 mieszkańca wydaje Szczecin na organizacje pozarządowe. To najmniej w Polsce. A jak to wygląda w województwie? » więcej 2024-04-17, godz. 16:11 Jaka przyszłość kina Pionier? Ikona Szczecina, Kino Pionier 1907 będzie prowadzone przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, z siedzibą w Warszawie. Dlaczego otrzymali kino bez przetargu? Czy… » więcej 2024-04-16, godz. 16:23 "Inwentarz Bogusława X" już dostępny Zamek Książąt Pomorskich dziś wydał "Inwentarz Bogusława X". Czy księga własności książęcej coś nam mówi o władcy sprzed wieków. Czy jego zamiłowanie… » więcej 2024-04-16, godz. 16:20 Uniwersytecka giełda pracy Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego zorganizowało po raz kolejny giełdę pracy. Kto korzysta z takich spotkań, przyszli pracownicy czy pr… » więcej 2024-04-16, godz. 16:16 Program "Szczecin-UP" rozwija się Dla wielu młodych ludzi początek kariery na własnych warunkach. Tworzą start-upy, nie chcą oni modelu kariery zawodowej swoich rodziców, ale ścieżki radość… » więcej 2024-04-15, godz. 17:32 Zanieczyszczenie światłem Do zanieczyszczenia powietrza czy wody zdążyliśmy się niestety przyzwyczaić, ale problemem Polski i wielu miejsc na świecie jest także zanieczyszczenie… » więcej
12345