Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
źródło: OTOZ Animals w Nowogardzie
źródło: OTOZ Animals w Nowogardzie
Pies Fijo, którego losem rok temu żyła cała Polska, od poniedziałku ma nowy, stały dom. Jego oprawca, 30-letni Bartosz D. został w ubiegły czwartek skazany na półtora roku bezwzględnego pozbawienia wolności, 10-letni zakaz posiadania zwierząt, zwrot kosztów leczenia psa i nawiązkę na rzecz fundacji, która uratowała szczeniakowi życie. Mężczyzna wcześniej tak skatował 4-miesięczne wówczas stworzenie, że pies już na zawsze pozostanie sparaliżowany.

To drugi w ciągu miesiąca wyrok pozbawienia wolności dla osoby, która potraktowała zwierzę ze szczególnym okrucieństwem. W połowie marca na trzy miesiące więzienia bez zawieszenia Sąd Rejonowy w Krotoszynie skazał rolnika, który przed świętami Bożego Narodzenia zabijał ryby bez wcześniejszego ich ogłuszenia. 59-letni mężczyzna odcinał karpiom głowy tępą gilotyną własnego wyrobu.

Do tej pory sądy w podobnych sprawach orzekały wyroki w zawieszeniu i kary finansowe. Od roku za znęcanie się za zwierzętami grożą trzy lata więzienia, a za czyn taki, dokonany ze szczególnym okrucieństwem – pięć lat. Tyle właśnie grozi młodemu mężczyźnie, który w ubiegłym tygodniu w Szczecinie zamęczył na śmierć psa Juniora oraz zabił jednego kota, a drugiego okaleczył na całe życie. 19-letni Patryk M. został decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące. Okrucieństwo, z jakim to uczynił wstrząsnęło mieszkańcami Szczecina.
Zaprasza Janusz Wilczyński
Goście:

  • prof. nadzw. dr hab. n. med. Jolanta Kucharska-Mazur - specjalista psychiatra, specjalista psychiatrii środowiskowej, właściciel kliniki Dilige
  • Karolina Winter-Zielińska - prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie
  • Dr Leonard Gugała - lekarz weterynarii
  • Paweł Mazur - radca prawny, Kancelaria Prawna Result w Warszawie, portal Prawo Weterynaryjne.pl

Zobacz także

2019-12-05, godz. 19:43 PISA 2018 – polscy uczniowie coraz wyżej Polscy 15-latkowie znaleźli się w pierwszej trójce w Europie i pierwszej dziesiątce na świecie w międzynarodowym badaniu PISA 2018. W tym największym edukacyjnym… » więcej 2019-12-05, godz. 19:46 Kolorowe jarmarki bożonarodzeniowe Św. Mikołaj, karuzela wenecka, grzane wino, pokazy filmów, przysmaki i pamiątki oraz warsztaty a także koncerty. To nie wszystkie atrakcje rozpoczynającego… » więcej 2019-12-05, godz. 19:40 NIK – sprawa Banasia, sprawa Kwiatkowskiego Marian Banaś, wybrany przez Prawo i Sprawiedliwość prezes Najwyższej Izby Kontroli, nie zamierza ustąpić ze stanowiska. Śledztwo w sprawie oświadczeń… » więcej 2019-12-04, godz. 19:55 Scena dla kobiet, czyli powstanie wyjątkowa płyta 30 wokalistek i instrumentalistek chce w styczniu wejść do studia i nagrać profesjonalną płytę. Znajdą się na niej jazzowe, bluesowe oraz rockowe standardy… » więcej 2019-12-04, godz. 19:53 Opłaty uzdrowiskowe Na rządowej propozycji nasz region może stracić kilkadziesiąt milionów złotych - alarmują przedstawiciele zachodniopomorskich, nadmorskich samorządów… » więcej 2019-12-04, godz. 19:51 Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami! "Robimy to dla wszystkich – solidarnie z sędziami!” - to hasło demonstracji jakie w niedzielę zorganizowało Stowarzyszenie Sędziów Polskich. Iustitia… » więcej 2019-12-03, godz. 20:45 Szczyt NATO w cieniu sporów i krytyki "Jeśli nastąpi atak na Polskę czy kraje bałtyckie, odpowie cały Sojusz" – tak mówił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg… » więcej 2019-12-03, godz. 20:50 Zagrożenie terrorystyczne przed świętami? Od zamachu na bożonarodzeniowy jarmark w Berlinie w grudniu 2016 roku, służby bezpieczeństwa na terenie całych Niemiec udaremniły siedem zamachów - informuje… » więcej 2019-12-03, godz. 20:57 Dopłaty do zakupu aut elektrycznych Są przepisy, czekamy na efekty. Co prawda rozporządzenie o dopłatach do samochodów elektrycznych już obowiązuje, ale czekamy na ogłoszenie naboru wniosków… » więcej 2019-12-02, godz. 20:29 Znowu rośnie liczba zakażeń HIV 24 tysiące osób zarażonych wirusem HIV żyje obecnie w Polsce. Od stwierdzenia pierwszego przypadku – w 1985 roku – zmarło prawie półtora tysiąca. Wirus… » więcej
12345