Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Kierowca karetki pogotowia, ranny w wypadku w Puszczykowie został odłączony od respiratora. Jego stan nadal jest jednak bardzo ciężki. W wypadku na przejeździe kolejowym zginęli: 30-letni lekarz i 42-letni ratownik medyczny.

Przypomnijmy, w ubiegłą środę kierowca ambulansu wjechał nim na przejazd kolejowy, gdy już opuszczały się zapory. Zamiast zjechać z torów, manewrował pojazdem, próbując go tak ustawić, by pociąg bezpiecznie przejechał obok. Nie udało się. Tragiczny wypadek wstrząsnął opinią publiczną. Nie na tyle jednak, by jego dramatyczne skutki otrzeźwiły innych kierowców. Już w niedzielę, czyli przedwczoraj, policjanci w Chodzieży wjechali radiowozem pod opuszczające się rogatki. Zostali sfotografowani przez innych uczestników ruchu.

Dziś po południu nasza redakcyjna koleżanka była świadkiem, gdy na ulicy Lindego w Szczecinie, gdzie wprawdzie nie ma zapór, ale jest sygnalizacja świetlna, część kierowców przejeżdżała przez przejazd niestrzeżony, mimo pulsujących czerwonych świateł. Inni karnie czekali.

Przez dwa pierwsze miesiące tego roku (do 5 marca) na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych doszło do 39 wypadków i kolizji (9 osób zginęło, 2 zostały ciężko ranne).


Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Arkadiusz Kuzio - Akademia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
  • Karol Jakubowski - biuro prasowe PKP PLK SA
  • Wojciech Pasieczny - ekspert z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i wiceprezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym

Zobacz także

2020-01-16, godz. 19:34 Biblioteki otwierają się na obywateli Ukrainy Daleko od domu, rodziny, przyjaciół. Obce otoczenie, język, inna kultura. Dla większości imigrantów ekonomicznych jest trudnym doświadczeniem. Nie inaczej… » więcej 2020-01-16, godz. 19:33 Koniec przekręcania liczników w autach Lista rekordzistów ciągle się wydłuża. Pierwszy samochód, którego stan licznika policjanci sprawdzili już 2 stycznia – miał przebieg zmniejszony o prawie… » więcej 2020-01-16, godz. 19:30 Inflacja w górę – obligacje skarbowe też To, co widać gołym okiem w każdym sklepie spożywczym – potwierdził Główny Urząd Statystyczny. Ceny rosną średnio w tempie 3,4 proc. w skali roku. Takiej… » więcej 2020-01-15, godz. 19:58 Oscary Trwa dobra passa polskiego kina. Po ubiegłorocznym sukcesie "Zimnej Wojny" - m.in. Złotej Palmie w Cannes i trzech nominacjach do Oscara, teraz kolejna polska… » więcej 2020-01-15, godz. 19:57 Wynajem krótkoterminowy Najpierw oglądamy mieszkanie w internecie, potem dzwonimy, wpłacamy pieniądze i podtrzymujemy kod pozwalający na wejście do lokalu. Potem już zachowujemy… » więcej 2020-01-15, godz. 19:55 Badanie na temat korupcji w służbie zdrowia W 2014 roku, według europejskiego badania opinii publicznej, nasz kraj był liderem korupcji w służbie zdrowia. Podobne badania przeprowadzone już dla polskiego… » więcej 2020-01-14, godz. 17:49 X symfonię Beethovena dokończy komputer X Symfonia Ludwika van Beethovena czeka na dokończenie. Międzynarodowy zespół chce tego dokonać przy pomocy komputerów. Wcześniej – na początku lat 90.… » więcej 2020-01-14, godz. 17:46 Bezrobocie w regionie - powód do satysfakcji czy zmartwienia? Historycznie niski poziom stopy bezrobocia w naszym regionie – tylko 6,8 proc. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba osób poszukujących pracy zmalała w Zachodniopomorskiem… » więcej 2020-01-14, godz. 17:44 Prace przy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Nabiera tempa budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Rozpoczęła się już przebudowa peronów na stacji Gryfino. Wyremontowane tu będzie przejście podziemne… » więcej 2020-01-13, godz. 19:21 Polska – Rosja: polityka historyczna Chłodne stosunki na linii Polska – Rosja w ostatnim czasie jeszcze bardziej się pogorszyły. W ostatni czwartek Sejm przyjął uchwałę, w której potępia… » więcej
12345