Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Patostreamerzy otrzymują od swoich widzów piePatostreamerzy otrzymują od swoich widzów pieniądze. Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Patostreamerzy otrzymują od swoich widzów piePatostreamerzy otrzymują od swoich widzów pieniądze. Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Rodzice muszą szybko nauczyć się nowego słowa. Patostreaming to połączenie słów patologia i streaming. Co oznacza to pierwsze, wiadomo. Drugie – to video relacja na żywo przez internet. A w połączeniu jednego z drugim – to nadawany na żywo materiał filmowy, zawierający treści wulgarne, poniżające, obelżywe oraz przemoc tak słowną jak i fizyczną. To nastolatek, obrzucający swoją babcię wulgaryzmami. To młodzieniec, po pijanemu, namawiający oglądające go kilkunastoletnie dziewczynki do rozbierania się przed internetową kamerką. Jeden z patostreamerów próbował zabić na wizji człowieka, mimo że ten błagał go o życie. To nie tylko przerażająca zabawa, ale także sposób zarabiania. Patostreamerzy otrzymują od swoich widzów pieniądze. Niektórzy z nich mają wielomilionową widownię i zarabiają dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie. Patostreaming to zjawisko w polskim internecie stosunkowo nowe, ale o zasięgu nieporównywalnym z żadnym innym krajem. Jego skala jest na tyle szokująca, że jesienią ubiegłego roku zajął się nim Rzecznik Praw Obywatelskich. W ostatnich dniach natomiast swój raport przedstawiła Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”.
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • dr hab. Sławomira Anna Gruszewska - psycholog, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersyteckie Centrum Edukacji,
  • Ewa Dziemidowicz - terapeutka, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”,
  • Anna Miotk - firma badawcza Polskie Badania Internetu,
  • Wojciech Kardyś - specjalista w zakresie komunikacji w internecie, ale też filozof i bloger.
 

Zobacz także

2021-09-16, godz. 17:42 Polexitu nie będzie Kierownictwo PiS przyjęło uchwałę "W sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności Rzeczpospolitej". Dokument wyklucza możliwość… » więcej 2021-09-16, godz. 17:44 Pierwszeństwo daje bezpieczeństwo. Piesi na przejściach Część kierowców krytykowała te zmiany, a tymczasem jest bezpieczniej. Przepis, że pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem już wchodząc na przejście spowodował… » więcej 2021-09-16, godz. 17:47 Prawdziwy Kosmos! 40 zjazd Polskiego Towarzystwa Astronomicznego O Słońcu, życiu na innych planetach, czarnych dziurach i odległych galaktykach dyskutują w Szczecinie naukowcy z Polskiego Towarzystwa Astronomicznego. Wśród… » więcej 2021-09-15, godz. 16:00 Wzrost płacy minimalnej Płaca minimalna wyniesie w przyszłym roku 3010 złotych. Wyższa będzie również minimalna stawka godzinowa. którą ustalono na poziomie 19,70 zł. Czy to… » więcej 2021-09-15, godz. 16:05 Hazard? Nie daj się wciągnąć! „Hazard? Nie daj się wciągnąć!" pod takim hasłem Krajowa Administracja Skarbowa wznawia akcję edukacyjną kierowaną do uczniów, studentów, nauczycieli… » więcej 2021-09-15, godz. 16:06 Setne urodziny Lema Jeden z najwybitniejszych pisarzy science-fiction na świecie i zarazem najczęściej tłumaczony polski autor w historii. Jego książki sprzedały w ponad 30… » więcej 2021-09-14, godz. 13:09 Porozumienie przywódców Rosji i Białorusi Przekonują, że to nie integracja polityczna, a gospodarcza. Przywódcy Rosji i Białorusi uzgodnili tzw. „Mapy drogowe". Mają pomóc ujednolicić ustawodawstwo… » więcej 2021-09-14, godz. 14:31 Próby samobójcze wśród dzieci i młodzieży Coraz więcej osób popełnia samobójstwo, a wśród nich są również niestety osoby nastoletnie i dzieci. W ubiegłym roku w Polsce na swoje życie targnęło… » więcej 2021-09-14, godz. 15:54 Wypalenie zawodowe Wypalenie zawodowe jest jedną z najczęstszych reakcji organizmu na stres i nadmierną ilość obowiązków. W efekcie pracujemy mniej, odczuwamy frustrację… » więcej 2021-09-13, godz. 20:35 Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego i Elżbiety Czackiej Kościół katolicki w Polsce i na świecie ma nowych błogosławionych. Jak ksiądz kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Czacka zasłużyli się Bogu… » więcej
12345