Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Patostreamerzy otrzymują od swoich widzów piePatostreamerzy otrzymują od swoich widzów pieniądze. Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Patostreamerzy otrzymują od swoich widzów piePatostreamerzy otrzymują od swoich widzów pieniądze. Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Rodzice muszą szybko nauczyć się nowego słowa. Patostreaming to połączenie słów patologia i streaming. Co oznacza to pierwsze, wiadomo. Drugie – to video relacja na żywo przez internet. A w połączeniu jednego z drugim – to nadawany na żywo materiał filmowy, zawierający treści wulgarne, poniżające, obelżywe oraz przemoc tak słowną jak i fizyczną. To nastolatek, obrzucający swoją babcię wulgaryzmami. To młodzieniec, po pijanemu, namawiający oglądające go kilkunastoletnie dziewczynki do rozbierania się przed internetową kamerką. Jeden z patostreamerów próbował zabić na wizji człowieka, mimo że ten błagał go o życie. To nie tylko przerażająca zabawa, ale także sposób zarabiania. Patostreamerzy otrzymują od swoich widzów pieniądze. Niektórzy z nich mają wielomilionową widownię i zarabiają dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie. Patostreaming to zjawisko w polskim internecie stosunkowo nowe, ale o zasięgu nieporównywalnym z żadnym innym krajem. Jego skala jest na tyle szokująca, że jesienią ubiegłego roku zajął się nim Rzecznik Praw Obywatelskich. W ostatnich dniach natomiast swój raport przedstawiła Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”.
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • dr hab. Sławomira Anna Gruszewska - psycholog, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersyteckie Centrum Edukacji,
  • Ewa Dziemidowicz - terapeutka, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”,
  • Anna Miotk - firma badawcza Polskie Badania Internetu,
  • Wojciech Kardyś - specjalista w zakresie komunikacji w internecie, ale też filozof i bloger.
 

Zobacz także

2023-03-23, godz. 22:07 „Iustitia” i apolityczność sędziów Okazuje się, że partnerem sztandarowego projektu stowarzyszenia „Iustitia - „Rządy Prawa Wspólna Sprawa” - jest „Ruch Samorządowy Tak dla Polski”… » więcej 2023-03-23, godz. 22:00 Kampania coraz ostrzejsza Donald Tusk w czasie spotkania z mieszkańcami Żywca, zaatakował nie tylko rywali politycznych, ale też ich wyborców. - Ludzi dobrych, energicznych i przyzwoitych… » więcej 2023-03-22, godz. 23:14 Zakazy dot. Tik Toka Z Tik Toka, popularnej, chińskiej aplikacji rozrywkowej, która umożliwia publikowanie krótkich filmików, korzysta – według danych z ub. roku – ponad… » więcej 2023-03-22, godz. 22:32 Co wynika ze spotkania przywódców Chin i Rosji? „Chiński plan pokojowy” może być podstawą do rozmów i „może być wykorzystany jako podstawa do pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie, gdy Zachód… » więcej 2023-03-22, godz. 22:28 Co dalej z reparacjami? Wraca sprawa reparacji dla Polski od Niemiec. Arkadiusz Mularczyk, wiceminister spraw zagranicznych, twarz polskiego raportu o stratach wojennych, po rozesłaniu… » więcej 2023-03-21, godz. 22:13 Ataki na Jana Pawła II Z badań instytutu IBRIS wynika, że Ponad połowa Polaków uważa, że publikacje o Janie Pawle II, ujawniające rzekome winy w tuszowaniu pedofilii, to atak… » więcej 2023-03-21, godz. 22:06 Nowa eko-dyrektywa Gorąco wokół dyrektywy PE, która min. zakłada, że wszystkie nowe budynki w UE od 2028 r. mają być zeroemisyjne, a od 2035 r. obowiązywałby zakaz ogrzewania… » więcej 2023-03-21, godz. 09:54 Kampania kłamst? Atmosfera wyborcza robi się coraz gorętsza, zaś największa formacja polityczna i jej lider zaskakują narracją i argumentacją, która w rażący sposób… » więcej 2023-03-21, godz. 09:47 Trybunał dla Putina Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina. Sędziowie przychylili się do wniosku prokuratury, uznając, że… » więcej 2023-03-21, godz. 09:43 Przedwyborcze sondaże "Gazeta Wyborcza" publikuje wyniki sondażu, który pokazuje wariant optymalny dla demokratycznej opozycji, by wygrać wybory. Konkluzja - opozycja ma tylko jedną… » więcej
12345