Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Znana szczecińska firma Energopol złożyła w sądzie wniosek o upadłość. Stawia to pod znakiem zapytania realizację kilku ważnych inwestycji i to nie tylko na Pomorzu Zachodnim. Jedną z nich jest świnoujski tunel łączący wyspy Uznam i Wolin, gdzie Energopol wchodzi w skład konsorcjum. Energopol powinien też ukończyć budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej nr 13, rozbudowę węzła Kijewo na wjeździe do Szczecina oraz przebudowę odcinka autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica.

Inną ważną inwestycją Energopolu jest budowa tunelu średnicowego w Łodzi, nazywana "łódzkim metrem". Za miliard 700 milionów złotych firma ma zbudować tunel kolejowy łączący dworce Łódź Fabryczną i Łódź Kaliską. Dzięki tunelowi pod centrum miasta pociągi będą poruszać się na osi wschód-zachód jak i na osi północ-południe. Tunel ma również istotne znaczenie dla całego systemu komunikacyjnego kraju.
Do rozmowy zaprasza Janusz Wilczyński
Goście:
  • Jerzy Geniusz - dyrektor przygotowania i realizacji produkcji w spółce Energopol;
  • Jan Styliński - prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa;
  • Mateusz Grzeszczuk - specjalista ds. komunikacji społecznej Oddziału Szczecińskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zapraszaliśmy także przedstawicieli Urzędu Zamówień Publicznych, ale odmówili udziału w programie.

Zobacz także

2019-12-12, godz. 20:50 Majsterkowanie po Adamie Słodowym Był guru i technicznym autorytetem dla kilku pokoleń majsterkowiczów. We wtorek w wieku 96 lat zmarł Adam Słodowy – popularyzator nauki, autor i prowadzący… » więcej 2019-12-12, godz. 20:49 UE – Bruksela – Klimat – Węgiel W Brukseli po godzinie 15 rozpoczął się szczyt UE, na którym szefowie państw i rządów próbują osiągnąć porozumienie w sprawie celu neutralności klimatycznej… » więcej 2019-12-12, godz. 20:47 38. rocznica stanu wojennego Celem była likwidacja protestów społecznych oraz wstrzymanie procesów demokratycznych, zainicjowanych w sierpniu 1980 roku, ponieważ zagrażały one systemowi… » więcej 2019-12-11, godz. 22:07 Szkolenie pierwszej pomocy u dzieci Jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia? Jak udzielić pierwszej pomocy? Tego m.in. uczyli ratownicy z Akademii Ratownictwa LUX MED. W sumie w kampanii… » więcej 2019-12-11, godz. 21:43 Plac Orła Białego - finał prototypowania Dwa nowe parkingowce, nowa, droższa Strefa Płatnego Parkowania, ograniczona liczba miejsc parkingowych - to plany urzędników po trwającym prawie pół roku… » więcej 2019-12-11, godz. 21:36 Sprawa Mariana Banasia i możliwe scenariusze rozwiązania konfliktu Trwa wymiana ciosów pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a kierownictwem Najwyższej Izby Kontroli. Politycy PiS chcą, by prezes NIK Marian Banaś zrezygnował ze… » więcej 2019-12-10, godz. 21:35 Rosja wykluczona z imprez sportowych? Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej jednogłośnie zarekomendował Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu nałożenie na Rosję kary czteroletniej… » więcej 2019-12-10, godz. 21:34 Zachodniopomorskie – jedyny region bez ASF Pierwszy przypadek ASF w Wielkopolsce. W powiecie wolsztyńskim w okolicach Kębłowa znaleziono dzika, u którego stwierdzono wirusa afrykańskiego pomoru świń… » więcej 2019-12-10, godz. 21:24 Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk "Za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia" – napisała Akademia Szwedzka w uzasadnieniu… » więcej 2019-12-09, godz. 21:42 Charytatywne paczki wędrują do potrzebujących Świeczniki adwentowe w oknach, choinki i dekoracje na ulicach miast i miasteczek, ruch w sklepach, świąteczne piosenki w radiu – wszystko przypomina o nadchodzących… » więcej
12345