Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
źródło: prezydent.pl.
źródło: prezydent.pl.
Takich obrotów w wymianie gospodarczej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a naszym krajem jeszcze nie było. USA sprzedaje nam m.in. sprzęt wojskowy i cywilny, helikoptery i samoloty oraz ropę naftową. Na nasz kraj otworzył się też amerykański rynek gazu LNG. My z kolei za ocean wysyłamy np. silniki turbinowe, meble, żurawie i inne urządzenia dźwigowe oraz aparaty słuchowe.

Krytycy polityki obecnego rządu wskazują, że jesteśmy dobrym partnerem dla Amerykanów, bo nie targujemy się i kupujemy wszystko. Z kolei rząd zapewnia, że współpraca i partnerstwo jest wzorowe. Dowodem na to ma być zapowiedź zniesienia obowiązku posiadania wiz dla Polaków wjeżdżających na teren USA.
Do rozmowy zaprasza Janusz Wilczyński.
Goście:
  • dr Waldemar Aspadarec - ekonomista z Uniwersytetu Szczecińskiego
  • Marek Zuber - ekonomista
  • Marek Lachowicz - ekspert Instytutu Jagiellońskiego w Warszawie
 

Zobacz także

2021-04-08, godz. 20:20 Pokolenie straconych, czyli konsekwencje zdalnego nauczania Minister Przemysław Czarnek (MEiN) zapowiada powrót do szkół jeszcze w kwietniu. To dobra wiadomość, bo jak wynika z badań PIE edukacyjne, społeczne i… » więcej 2021-04-08, godz. 20:33 Niepewne losy immunitetu Marszałka Grodzkiego Wniosek o uchylenie immunitetu Marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, w związku z zarzutami korupcyjnymi, które chce mu postawić prokuratura, od dwóch tygodni… » więcej 2021-04-08, godz. 20:35 "Rzuć na tacę i wesprzyj naszą pracę" Strajk Kobiet wzywa do zbiórki na akcję, która ma „bronić przed wszechobecną opresją religijną” i zalać kraj plakatami atakującymi kościół katolicki… » więcej 2021-04-07, godz. 22:28 Wahania jedności Zjednoczonej Prawicy Napięcia w koalicji, czeski film w opozycji – głośny wywiad prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla Gazety Polskiej rodzi pytania o przyszłość Zjednoczonej… » więcej 2021-04-07, godz. 22:16 Polacy sednem problemu szczepiennego Niemiec Niemcy mają problem ze szczepieniami, bo z „ich” szczepionek korzystają Polacy – uważa Agnieszka Pomaska, poseł PO. W jakich kategoriach oceniać takie… » więcej 2021-04-07, godz. 22:22 Pies bez smyczy - pan z mandatem Pies w wielkim mieście – od najbliższej soboty droższy, o ile nie stosujemy się do przepisów i odpuszczamy smycz, czy kaganiec. Czy wyższe mandaty zdyscyplinują… » więcej 2021-04-06, godz. 19:54 Piąty rok z programem 500+ Jedni mówili, że „pieniędzy nie ma i nie będzie”, inni, że to promocja lenistwa. Tymczasem nawet najwięksi krytycy przyznają, że jest finansową kotwicą… » więcej 2021-04-06, godz. 19:59 Droga do wypowiedzenia konwencji stambulskiej Projekt ustawy „tak dla rodziny, nie dla gender” to pierwszy krok do wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej. Czy rację mają ci, którzy straszą średniowieczem… » więcej 2021-04-06, godz. 20:03 Wspomnienie Krzysztofa Krawczyka Nigdy nie wyparł się wiary, a nawet "Wyborcza" ledwie go szczypała, nazywając "św. Krzysztofem od piosenek". Na czym polegał fenomen Krzysztofa Krawczyk… » więcej 2021-04-01, godz. 18:23 W pracy i aptece szczepienia przeciwko SARS-CoV2 Szczepienia przeciwko covid-19 także w zakładach pracy, aptekach i punktach mobilnych - nowy harmonogram Narodowego Programu Szczepień zakłada wykonanie milionów… » więcej
12345