Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Mierzenie temperatury, środki dezynfekujące, zasłonięte usta i nos oraz bezpieczna odległość. Rok szkolny w dobie pandemii koronawirusa to wyzwanie nie tylko dla uczniów i rodziców, ale i przede wszystkim nauczycieli i dyrektorów. W Polsce z powodu zakażeń zamknięto już kilka placówek, a dzieci wróciły do nauki zdalnej.

Jak wygląda organizacja roku szkolnego w Szczecinie? Co w przypadku, gdy uczeń albo nauczyciel wykazują objawy chorobowe.
Zaprasza Konrad Wojtyła
Goście:
  • prof. Włodzimierz Gut - wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego
  • Magdalena Zarębska-Kulesza - Zachodniopomorska Kurator Oświaty
  • Iwona Potrykus - zastępca dyrektora Wydziału Oświaty ds. Zarządzania Szkołami w Urzędzie Miasta Szczecina
  • Hanna Guzik – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Leonida Teligi w Szczecinie
  • Radosław Majcher – wiceprzewodniczący Stowarzyszenia "Rodzice dla Szczecina", przewodniczący Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie
 

Zobacz także

2026-02-10, godz. 20:50 Zapytaj eksperta. Inspekcja Handlowa edukuje i wspiera kupujących Trzy w cenie dwóch, najtańsza czwarta rzecz za złotówkę. Promocje czy pułapki handlowe? - wyjaśnią dziś eksperci. » więcej 2026-02-10, godz. 20:49 Więcej czytamy, biblioteki kwitną, ale księgarń ubywa Kupujemy coraz więcej książek. Czytanie jest coraz modniejsze, sprawia przyjemność i ukojenie. Czy czytanie oswaja nas ze zmianami? » więcej 2026-02-10, godz. 20:47 Światowy Dzień Chorego. Biała Niedziela w Goleniowie Bezpłatne konsultacje, porady i badania lekarskie już w najbliższa niedziele w Goleniowie prowadzone przez specjalistów. Z czym nam się kojarzy Biała Ni… » więcej 2026-02-09, godz. 13:15 Podsumowanie projektu „Wolgast-Szczecin – mosty kultury” Dobiegła końca realizacja projektu „Wolgast-Szczecin – mosty kultury”. Jakie są efekty tej transgranicznej współpracy? » więcej 2026-02-09, godz. 13:15 Izolacja chorych na raka Nawet 6 na 10 osób chorujących na raka doświadcza poczucia izolacji społecznej – telefony milkną, relacje słabną, a pacjenci zostają sami. Jak wspierać… » więcej 2026-02-09, godz. 13:15 Komentarze po decyzji Marszałka Głośny sprzeciw marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego wobec pokojowej nagrody Nobla dla Donalda Trumpa ma swoje skutki w polityce krajowej i zagranicznej… » więcej 2026-02-05, godz. 21:09 Malowanie leczy ciało i duszę „Dojrzewająca” – to tytuł niedawnej wystawy malarstwa psychiatry Teresy Zalewskiej. Czy sztuka pomaga w oswojeniu traum? » więcej 2026-02-05, godz. 21:09 Przy rozliczeniu PIT-u pamiętaj o 1,5% dla OPP Nas nic to nie kosztuje, a możemy pomóc. Jak 1,5% podatku zmienia polską rzeczywistość?   » więcej 2026-02-05, godz. 21:08 Od jutra Zimowe Igrzyska Olimpijskie we Włoszech. Polacy z szansami na kilka medali Jutro oficjalny start Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan - Cortina 2026. Czy Polska ma szanse na medale?   » więcej 2026-02-05, godz. 21:08 Specjalny zespół zbada polskie wątki w upublicznionych aktach Epsteina Prawie 2 tysiące razy słowo „Poland” pojawia się w aktach sprawy pedofila i stręczyciela Jeffreya Epsteina. Jakie znaczenie ma powołanie przez Donalda… » więcej
12345