Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Jutro o tej porze większość z nas będzie już po kolacji wigilijnej, a znaczna część zasiądzie do telefonów i internetu, by porozmawiać z najbliższymi. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą dla wielu rodzin inne niż zwykle. I dalekie od radości.
Co najmniej kilkuset polskich kierowców nie zdąży wrócić z Wielkiej Brytanii na wigilijną kolację. Z powodu obostrzeń i ograniczeń w podróżowaniu do kraju nie przyjadą już pracujący za granicą Polacy, którzy powrót do domu odłożyli na ostatnią chwilę. Do dzieci i wnuków nie pojadą babcie i dziadkowie.
Ale także w kraju wiele rodzin nie spędzi świąt razem. W naszym codziennym życiu wiele zmieniła pandemia, która wiosną tego roku rozlała się po świecie. Część z nas zalecenia lekarzy traktuje bardzo poważnie, inni kwestionują samo istnienie koronawirusa. Ale czy wierzymy, czy nie – nasza codzienność uległa zmianie. A teraz przed nami święta, dla wielu osób najważniejsze dni w roku. I one również – siłą rzeczy – będą inne niż dotychczasowe. I może to jest właśnie nasza szansa? Żeby zwolnić, odetchnąć, mieć dla rodziny i siebie wreszcie trochę czasu? Żeby naprawdę przeżyć te Święta?
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • prof. Sławomira Anna Gruszewska - psycholog, Uniwersytet Szczeciński
  • ks. prof. Andrzej Kobyliński - filozof i etyk, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • dr Piotr Goniszewski - teolog, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego,
  • Iwona Klimowicz - socjolog
  • Robert Grabowski - współorganizator Spotkań przy Zupie i Szczecińskiego Tygodnia Ubogich
 

Zobacz także

2024-04-17, godz. 16:11 Młodzież a Powstanie Styczniowe „Powstanie Styczniowe - Czas Kurierów” to projekt prowadzony przez Archiwum Państwowe oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Czy… » więcej 2024-04-17, godz. 16:11 Jaka jest kondycja zachodniopomorskich NGO-osów? 2 złote i 55 groszy w przeliczeniu na 1 mieszkańca wydaje Szczecin na organizacje pozarządowe. To najmniej w Polsce. A jak to wygląda w województwie? » więcej 2024-04-17, godz. 16:11 Jaka przyszłość kina Pionier? Ikona Szczecina, Kino Pionier 1907 będzie prowadzone przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych, z siedzibą w Warszawie. Dlaczego otrzymali kino bez przetargu? Czy… » więcej 2024-04-16, godz. 16:23 "Inwentarz Bogusława X" już dostępny Zamek Książąt Pomorskich dziś wydał "Inwentarz Bogusława X". Czy księga własności książęcej coś nam mówi o władcy sprzed wieków. Czy jego zamiłowanie… » więcej 2024-04-16, godz. 16:20 Uniwersytecka giełda pracy Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego zorganizowało po raz kolejny giełdę pracy. Kto korzysta z takich spotkań, przyszli pracownicy czy pr… » więcej 2024-04-16, godz. 16:16 Program "Szczecin-UP" rozwija się Dla wielu młodych ludzi początek kariery na własnych warunkach. Tworzą start-upy, nie chcą oni modelu kariery zawodowej swoich rodziców, ale ścieżki radość… » więcej 2024-04-15, godz. 17:32 Zanieczyszczenie światłem Do zanieczyszczenia powietrza czy wody zdążyliśmy się niestety przyzwyczaić, ale problemem Polski i wielu miejsc na świecie jest także zanieczyszczenie… » więcej 2024-04-15, godz. 17:29 25 lat gryfickiego Centrum Ciężkich Oparzeń Już 25 lat w Gryficach działa Zachodniopomorskie Centrum Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej. Jak przez ten czas zmieniła się opieka nad poparzonymi… » więcej 2024-04-15, godz. 17:26 Globalne konflikty Po ataku Iranu na Izrael świat z niepokojem patrzy na Bliski Wschód. Tymczasem tuż za naszą granicą Ukraińcy z coraz większą trudnością odpierają ataki… » więcej 2024-04-11, godz. 17:17 Dzieci ze spektrum autyzmu Chcieli poprawy jakości życia swoich pociech, więc założyli Koło Pomocy Dzieciom z ADHD i Zespołem Aspergera przy Zachodniopomorskim Towarzystwie Przyjaciół… » więcej
12345