Szef Solidarności na Pomorzu Zachodnim nie wyklucza żadnego scenariusza w związku ze sporem zbiorowym w spółce Tramwaje Szczecińskie. To oznacza, że brak porozumienia w sprawie podwyżek między pracownikami, a zarządem może zakończyć się nawet paraliżem komunikacyjnym. W sporze chodzi o pieniądze.
Pracownicy zajezdni chcą 500 złotych podwyżki, bo - jak twierdzą - od 8 lat nie dostali żadnej. Zarząd zaproponował nieco ponad 100 złotych. - To nie jest godziwa propozycja i potrzebna jest dyskusja - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" szef Solidarności na Pomorzu Zachodnim, Mieczysław Jurek.
- Konflikt narasta, trzeba szybko usiąść do stołu i - póki jest czas - porozmawiać, konflikt rozwiązać, bo potem będzie za późno - przestrzega Jurek.
Mieczysław Jurek dodał też, że konflikt w Tramwajach Szczecińskich nie jest jedyny.
- Do rozmów również przygotowuje się firma policko-szczecińskich autobusów. Od trzech czy czterech miesięcy panowie z Polic i ze Szczecina; zarządzający, prezydenci, nie mogą znaleźć czasu, żeby się spotkać i porozmawiać na ten temat - dodaje.
W spółce Tramwaje Szczecińskie, gdzie pracownicy weszli w spór zbiorowy z zarządem, zatrudnionych na etacie jest blisko 650 osób. Średnie miesięczne wynagrodzenie, uwzględniając dochody kadry kierowniczej, wynosi 3800 złotych brutto.
- Konflikt narasta, trzeba szybko usiąść do stołu i - póki jest czas - porozmawiać, konflikt rozwiązać, bo potem będzie za późno - przestrzega Jurek.
Mieczysław Jurek dodał też, że konflikt w Tramwajach Szczecińskich nie jest jedyny.
- Do rozmów również przygotowuje się firma policko-szczecińskich autobusów. Od trzech czy czterech miesięcy panowie z Polic i ze Szczecina; zarządzający, prezydenci, nie mogą znaleźć czasu, żeby się spotkać i porozmawiać na ten temat - dodaje.
W spółce Tramwaje Szczecińskie, gdzie pracownicy weszli w spór zbiorowy z zarządem, zatrudnionych na etacie jest blisko 650 osób. Średnie miesięczne wynagrodzenie, uwzględniając dochody kadry kierowniczej, wynosi 3800 złotych brutto.
Mieczysław Jurek o sporze w Tramwajach Szczecińskich: - Konflikt narasta, trzeba szybko usiąść do stołu i póki jest czas porozmawiać, konflikt rozwiązać, bo potem będzie za późno.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Średnie miesięczne wynagrodzenie, uwzględniając dochody kadry kierowniczej, wynosi 3800 złotych brutto.
WŁAŚNIE ! z kadrą KIEROWNICZĄ ! Piszcie dokładnie ile zarabiają "zwykli" pracownicy !
Mechanik - pracownik zaplecza 2500 - 3000 zł Brutto ! co daje 2100 - 2200 na rękę miesięcznie
Motorniczy zróżnicowanie ale około 3000 zł brutto + dodatki świąteczne = 2500zł max na rękę !
Za pracę która zaczyna się ( 1 zmiana ) o 4-5 rano a kończy ( 2 zmiana ) o 23-24.
Identyczne zarobki w SPA "Dąbie" i SPA "Klonowica" !
WSTYD za tak niewdzięczną pracę taka płaca !
No w końcu ktoś się obudzil. Zarobki w szczecińskich zajezdniach to kpina. Na kierowcach ciąży odpowiedzialność za dziestaki a czasami setki pasażerów. Praca po 10 h dziennie a czasami i więcej, Świątek piątek czy niedziela albo nocą autobusy i tramwaje woza ludzi. Praca na 5.20 czasami człowiek pojezdzi 5 godzin od rana do tej 10 późnej przerwa 3-4 h i znowu dawaj za kółko do 23... Na przystankach końcowych zero socjalu. Za potrzeba to pod płot albo trzymaj aż dojedziesz na drugą pętle. Codzienna obsługa i kontrola pojazdów, które zwykle i tak są w średnim stanie technicznym rzadko się zdarza żeby wszytsko było w pełni sprawne. A na koniec dnia pracy kiedy chcesz już iść na zasłużony odpoczynek stoisz w kolejce do tankowania i mycia pojazdu bo to też należy do obowiązków kierowcy. Uszkodzisz coś zarysujesz zabierają z pensji. Na koniec jeszcze o kontrolerach ruchu zditm którzy tylko czekają żeby wypisać mandat dla kierowcy np za nie wyłączenie kasownikow stojąc na pętli lub za nie zmienione tablice z kierunkiem jazdy. A to wszystko za 2200-2500 netto. To już lepiej iść i jeździć wózkiem po magazynie przynajmniej nie masz stresu przychodzisz na 7 wychodzisz o 16-17 i zarobisz tyle samo. Poczekajmy jeszcze parę lat jak emeryci odejdą w stan spoczynku i nie będzie już komu jeździć ale wtedy będzie już za późno bo młodzi będą zarabiać w euro.
Zobacz także
2017-06-13, godz. 10:21
Wiceprezydent Szczecina o bezpieczeństwie na TTSR
Sprawy bezpieczeństwa nigdy nie były traktowane tak poważnie jak teraz - tak o przygotowaniach do The Tall Ships Races mówi zastępca prezydenta Szczecina.
» więcej
2017-06-13, godz. 09:14
Soska: To gest podnoszący rangę Filharmonii
Większy prestiż Filharmonii Szczecińskiej i więcej pieniędzy - to oznacza współprowadzenie instytucji przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a mówił o tym w "Rozmowach pod krawatem" zastępca prezydenta Szczecina.
» więcej
2017-06-09, godz. 10:36
Dziesiątki utworów, trzy dekady na scenie. Arfik świętuje [WIDEO]
Były momenty zwątpienia i chwile bliskie zakończenia działalności, ale udało się - mówił w "Rozmowach pod krawatem" twórca szczecińskiej, dziecięcej grupy artystycznej "Arfik". Muzyk Ryszard Leoszewski opowiadał historię zespołu…
» więcej
2017-06-08, godz. 10:18
Nord Stream 2 gwałci strategię energetyczną UE, trzeba zahamować budowę
Polska chce zahamować budowę Nord Stream 2 - zadeklarował na antenie Radia Szczecin Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Marek Gróbarczyk mówił, że niemiecko-rosyjski gazociąg burzy koncepcję zakładającą, że…
» więcej
2017-06-08, godz. 09:16
Rozładunek amerykańskiego gazu w Świnoujściu: "epokowe wydarzenie"
Transport amerykańskiego gazu do Świnoujścia to epokowe wydarzenie - mówił w Radiu Szczecin Marek Gróbarczyk. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej komentował dostawę gazowca "Clean Ocean" to terminalu LNG.
» więcej
2017-06-07, godz. 11:12
Stargard: krajobraz po rozwiązaniu struktur Platformy Obywatelskiej
Dotychczas zrezygnowały dwie osoby, a nie 20 i decyzja o rozwiązaniu struktur Platformy Obywatelskiej "nie była w żaden sposób skierowana przeciwko komuś" - tak o sytuacji partii w Stargardzie mówił poseł PO, Arkadiusz Marchewka…
» więcej
2017-06-07, godz. 09:14
Sprawa Igora Stachowiaka i krótka pamięć opozycji
Wyciągnięcie konsekwencji, odwołanie komendantów policji z Wrocławia to za mało, minister Błaszczak musi odejść - oceniał w środę w "Rozmowach pod krawatem" poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka. Polityk opozycji jednocześnie…
» więcej
2017-06-06, godz. 10:25
Optyka PSL - rząd nie dba o wieś, Bruksela nałoży kary
Nieudolny minister rolnictwa, nieudolni współpracownicy, wadliwy system komputerowy odpowiedzialny za dopłaty unijnych pieniędzy dla rolników... - prezes opozycyjnego PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz w Radiu Szczecin krytykuje politykę…
» więcej
2017-06-06, godz. 09:17
Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie było instrukcji jak się zachowywać...
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz o wynikach ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej: - Państwo Polskie częściowo zdało egzamin... i go nie zdało, ale nie posądzałbym nikogo o celowe działanie - tak polityk komentował szokujące…
» więcej
2017-06-05, godz. 15:32
Skuteczniejsza ściągalność alimentów, zmiany w Kodeksie Karnym
- Ściągalność alimentów jest na bardzo niskim poziomie, ale teraz to się zmieni - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.
» więcej
2017-06-05, godz. 09:29
Marcin Zieleniecki: Kiedy emerytura? To decyzja indywidualna!
Prawo do podjęcia decyzji to element podstawowy zmian w systemie emerytalnym - podkreślał w Radiu Szczecin Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
» więcej
2017-06-02, godz. 10:50
Program Rodzina 500 plus przywraca godność rodzinom
Na zwiększenie dzietności w związku z wprowadzeniem programu Rodzina 500 plus trzeba będzie długo czekać - powiedział prof. Zbigniew Izdebski w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2017-06-02, godz. 09:12
Pigułka "dzień po" tylko na receptę działaniem politycznym
Senat przyjął nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, która przewiduje, że pigułki "dzień po" będą sprzedawane na receptę i wprowadza przepisy ułatwiające dostęp do niestandardowej terapii w sytuacjach zagrożenia…
» więcej
2017-06-01, godz. 10:58
W Polsce za wcześnie na wprowadzenie euro
Polska powinna wprowadzić euro dopiero wtedy, gdy nasza gospodarka dogoni niemiecką - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Zdaniem Cezarego Kaźmierczaka przyjęcie przez Polskę wspólnej…
» więcej
2017-06-01, godz. 09:07
Potrzebny prosty system podatkowy i likwidacja "durnych regulacji"
Polskę stać na to, żeby mieć najlepsze na świecie warunki dla małych i średnich przedsiębiorstw - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Cezary Kaźmierczak przekonywał, że aby tak się…
» więcej