Spór ministerstwa edukacji ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego dotyczy głównie płac - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceszef resortu i szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości.
- Pierwsza 5-procentowa podwyżka weszła już w życie od tego roku - mówił wiceminister
Maciej Kopeć. - Gdybyśmy popatrzyli na postulaty związkowe, to one były w granicach 10-20 procent. Swego czasu ZNP mówił o podwyżkach o około 10 procent. Jak wiemy, podwyżka jest 15-procentowa i na dziś możemy powiedzieć, że jest wysiłek finansowy państwa kierowany do nauczycieli.
Po podwyżce w 2018 roku minimalne wynagrodzenie nauczyciela posiadającego tytuł magistra wynosi nieco ponad 2,4 tys. złotych.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
Czy wreszcie choć zbliżą się do kasjerek z dyskontów i budowlańców bez matury?
Przed wyborami wszystko nam dacie , ja nie jestem głupi , moi znajomi też.
aj tam, zaraz ci "dadzą"... NAOBIECUJĄ!
Komuna to chociaż dawał kiełbasę wyborczą, a PiS jedynie głodne obietnice!
Jedyne, co podnoszą to podatki! Obłudnie, po PiSowsku nazywając je "opłatami".
nauczycielom obiecują podwyżki 15%. Przez kilka lat
A od 2015 roku, czyli za Dobrej Zmiany wydatki na życie wzrosły o 20%!
Czyli, państwo nauczycielstwo, już macie w plecy 5% :))
a inne koszty życia?
Proszę, nawet PRS podaje, że te koszty o 1/3 przez ostatnie 3 lata:
"1572 złote miesięcznie wydaje obecnie statystyczny Polak na opłaty i rachunki - tak wynika z najnowszego badania przygotowanego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów.
To o 600 złotych więcej niż trzy lata temu."
Dobra Zmiana w wykonaniu PiS
Metr mieszkania zdrożał przez 2 lata średnio o 1500 zł - dla oszczędzających na własne M to jest tragedia. a w publicznych mówią że jest cudownie.
Nauczyciele są niepotrzebni. Zarówno obecne, jak i planowane w przyszłości płace, nie zachęcają do bycia nauczycielem. Praca jest niełatwa, odpowiedzialna, często niewdzięczna i 40 godzin pracy w tygodniu to mają chyba wuefiści. Mnóstwo papierów, zebrań z rodzicami, rad pedagogicznych, szkoleniowych, spraw organizacyjnych, kłopotów z niedziałającymi sprzętami (niedoinwestowanie), przygotowywanie uroczystości, teatrzyków, jasełek, dniówbabci, festynów, wycieczek, ...
Alternatywnie młody człowiek może iść do pracy w sklepie, zarabiać więcej i mieć spokój. Nie musi mieć wykształcenia, żeby układać towar na półkach, a i z obsługą kasy sobie poradzi (pip, pip, pip, zapłać).
Nie trzeba się uczyć, więc nauczyciele są niepotrzebni.
Zobacz także
2018-11-14, godz. 09:33
Prezes Grupy Azoty będzie się domagał przeprosin od posłów PO. Wymienia nazwiska
Posłowie PO odpowiedzą za "idiotyczne interpelacje, które naruszają dobra wielu osób" - zapowiedział w "Rozmowach pod krawatem" prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.
» więcej
2018-11-13, godz. 10:55
W. Czarzasty z dystansem i pokorą, ale również z satysfakcją
Ma w sobie "dystans i pokorę", gdy mowa o wynikach wyborów samorządowych ale cieszy się, że jeden sejmikowy radny w naszym regionie może decydować o przyszłej koalicji i wyborze marszałka - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Włodzimierz…
» więcej
2018-11-13, godz. 09:32
Ostra wymiana w "Rozmowach pod krawatem". Szef SLD: To skandal
Nie wstydzi się historii i każe dziękować za to, że po 1945 roku, "rządzili ludzie, dzięki którym Szczecin jest Polski" - taką refleksją na 100-lecie odzyskania niepodległości podzielił się szef SLD Włodzimierz Czarzasty w "Rozmowach…
» więcej
2018-11-09, godz. 11:02
Łuczko: zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości był niefortunny!
To była niefortunna decyzja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz - tak zakaz zorganizowania Marszu Niepodległości w Warszawie ocenia były działacz szczecińskiej Solidarności.
» więcej
2018-11-09, godz. 09:14
"Polacy zasługują na to, żeby godnie uczcić stulecie odzyskania niepodległości"
"Pomimo tego, że mogą przytrafić się osoby chcące popsuć świętowanie, to na marsz powinniśmy pójść" - podkreślał, w audycji "Rozmowy pod Krawatem", były działacz Solidarności Franciszek Łuczko.
» więcej
2018-11-08, godz. 09:29
Prezydent Warszawy zakazała organizacji Marszu Niepodległości. Święcicki broni decyzji Gronkiewicz-Waltz
Warszawa dla wszystkich, ale nie dla rasizmu i "rzeczy sprzecznych z prawem" - mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki broniąc prezydent Warszawy, która zakazała Marszu Niepodleg…
» więcej
2018-11-07, godz. 12:36
Marsz Niepodległości w Szczecinie? Bez problemu!
Nie ma żadnego problemu z Marszem Niepodległości w Szczecinie - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
» więcej
2018-11-07, godz. 10:25
Prezydent Krzystek i wyzwania nadchodzących lat
Przebudowa Łasztowni i powstanie mostu Kłodnego - to jedno z najważniejszych wyzwań jakie stawia sobie Piotr Krzystek w tej kadencji.
» więcej
2018-11-07, godz. 09:49
Krzystek: Potrzebujemy 7-10 lat, żeby rozwiązać ten wstydliwy problem
Potrzeba przynajmniej kilku lat na rozwiązanie wstydliwego problemu braku toalet w wielu mieszkaniach komunalnych w śródmieściu Szczecina - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Piotr Krzystek.
» więcej
2018-11-06, godz. 09:23
Kukiz ostro o tych, którzy odeszli z klubu: Oszukali wyborców
Oszukali wyborców - mówił we wtorek w "Rozmowach pod krawatem" Paweł Kukiz o byłych posłach jego klubu. Lider ruchu Kukiz'15 dodawał, że "nigdy nie pozwoli na to, aby kwestionować postulaty, z jakimi szliśmy w wyborach".
» więcej
2018-11-05, godz. 10:20
Prof. Drzonek o wynikach drugiej tury: Głosujemy na konkretne osoby, a nie na partie
To nie było głosowanie na partie, a na konkretnych ludzi - oceniał w "Rozmowach pod krawatem" szczeciński politolog, komentując wyniki II tury wyborów samorządowych w Polsce.
» więcej
2018-11-05, godz. 09:12
Politolog: Prezydent Krzystek mógł wygrać już w pierwszej turze
Piotr Krzystek wygrał, bo okazał się dobrym gospodarzem - mówił w poniedziałek w "Rozmowach pod krawatem" politolog Maciej Drzonek.
» więcej
2018-11-01, godz. 09:24
Ks. Zyga: To dzień pełen nadziei
Dzień Wszystkich Świętych to uroczystość radosna - mówił w "Rozmowach pod krawatem" ks. Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.
» więcej
2018-10-31, godz. 11:12
Jaka koalicja w Radzie Miasta? Duklanowski nie mówi wprost, ale...
Żadnych scenariuszy przyszłych koalicji jeszcze nie kreślił, ale oceniał, że Szczecinowi potrzebne jest porozumienie "twórczej niezgody" - niezgody na zastaną rzeczywistość. Tak były przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości…
» więcej
2018-10-31, godz. 09:26
Duklanowski: naszą porażką było to, że nie zablokowaliśmy rozbudowy galerii handlowej
Osiem lat współpracy z Piotrem Krzystkiem "odbiera pozytywnie". Marek Duklanowski, były szef klubu szczecińskich radnych Prawa i Sprawiedliwości, w "Rozmowie pod Krawatem" podsumował swoje osiem lat w Radzie Miasta.
» więcej