Szkoła powinna być wolna od ideologii i indoktrynacji - mówił w "Rozmowie pod krawatem" wiceminister oświaty komentując sprawę listu, którzy napisali krakowscy nauczyciele "w obronie osób LGBT+".
43 podpisane pod dokumentem osoby twierdzą, że po Polsce "rozlewa się fala nienawiści" i odbywa się "szykanowanie" uczniów LGBT+. Zdaniem wiceministra Macieja Kopcia, szkoła nie jest miejscem na ideologiczne wystąpienia.
- Oczywiście nauczyciel może mieć poglądy, natomiast nie powinno to mieć charakteru żadnej indoktrynacji. Szkoła powinna być po prostu wolna od ideologii, od indoktrynacji. Te działania, które dotyczą wychowania, powinny być co do zasady w gestii rodziców - mówi Kopeć.
W odpowiedzi na list nauczycieli z Krakowa, małopolska kurator podkreśliła, że "każdy przypadek krzywdzenia uczniów rozpatruje z należytą starannością". Poprosiła również autorów dokumentu o pilne wyjaśnienie poruszonych przez nich problemów z dyrektorami szkół.
- Oczywiście nauczyciel może mieć poglądy, natomiast nie powinno to mieć charakteru żadnej indoktrynacji. Szkoła powinna być po prostu wolna od ideologii, od indoktrynacji. Te działania, które dotyczą wychowania, powinny być co do zasady w gestii rodziców - mówi Kopeć.
W odpowiedzi na list nauczycieli z Krakowa, małopolska kurator podkreśliła, że "każdy przypadek krzywdzenia uczniów rozpatruje z należytą starannością". Poprosiła również autorów dokumentu o pilne wyjaśnienie poruszonych przez nich problemów z dyrektorami szkół.
Dodaj komentarz 6 komentarzy
A lekcje religii? To nie indoktrynacja? Czy po prostu w Polsce ksiądz może więcej?
Pisanie o lekcjach religii, w tym kontekście, pokazuje tylko ułomność intelektualną piszących, ponieważ każdy wie, że nie ma obowiązku chodzenia na lekcje religii, a na indoktrynację narażeni są wszyscy uczniowie.
Dokładnie tak jest, w szkołach dzieci uczy się homoseksualizmu, za bycie hetero groza uwagi do dziennika, a jeśli pojawi się para chlopak-dziewczyna to grozi to wydalenie ze szkoły i przymusowa terapia hormonalną
Obowiązku nie ma, ale skąd na świadectwie znajduje się religia jako przedmiot i to jeszcze oceniany? Ocena za ładne klepanie paciorka?
Czekałem na tekst że nie ma obowiązku chodzenia na religię. To pokazuje ułomność rozumienia czytanego tekstu przez Stetinensis. W tekście jest napisane wyraźnie, że "Szkoła powinna być wolna od ideologii i indoktrynacji". A więc również powinna być wolna od lekcji religii, które, według tego zdania, powinny odbywać się na parafiach. Chyba że szkoła wolna od indoktrynacji nie tyczy się lekcji religii właśnie.
Gdy ja chodziłem do szkoły to uczeń który nie uczęszczał na religie był upominany o swojej odmienności wobec innych uczniów. A co do wywiadu to podjadały dobie dwa leśne dziadki. Bez polotu ,bez zęba ... po prostu nudny.
Zobacz także
2020-10-13, godz. 10:08
"Sędziowie nie mogą stać ponad prawem"
Sędziowie nie mogą stać ponad prawem - tak o sprawie uchylenia immunitetu Beaty Morawiec mówił w "Rozmowach pod krawatem" Tomasz Rzymkowski z Prawa i Sprawiedliwości.
» więcej
2020-10-13, godz. 09:05
Poseł PiS o deklaracji prezydentów Polski i Ukrainy: Bardzo istotna
Deklarację prezydentów przyjmuje z zadowoleniem - tak o efektach wizyty polskiego prezydenta na Ukrainie mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł PiS Tomasz Rzymkowski.
» więcej
2020-10-12, godz. 10:02
Opóźnienia w przebudowie drogowych inwestycji w Szczecinie. Przepiera odpowiada
Zapewniał o rzetelności wykonawców; przekonywał, że pełni osobisty nadzór nad tymi inwestycjami - zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera w "Rozmowach pod krawatem" odpowiadał na pytanie o opóźnienia w przebudowie węzłów…
» więcej
2020-10-12, godz. 09:07
Wiceprezydent: Paraliżu nie będzie. Urząd nie rezygnuje z programu przebudowy Szczecina
Paraliżu urzędu nie będzie, trudno też mówić o kolejnym lockdownie - jak podkreślał zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera, w czasie jesiennych zachorowań na koronawirusa najważniejszy jest zdrowy rozsądek.
» więcej
2020-10-07, godz. 10:39
"Parlament Europejski lewicą stoi"
Za słowa o finansowym "głodzeniu" Polski i Węgier pani Barley tylko "nałapie punktów" - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" Marcin Bedka z Konfederacji.
» więcej
2020-10-07, godz. 09:22
Bedka: społeczeństwo przestaje wierzyć w skuteczność walki z koronawirusem
Ludzie nie widzą zdrowego rozsądku w obecnych działaniach rządu w walce z pandemią koronawirusa - mówił w "Rozmowie pod krawatem" koordynator Konfederacji w naszym regionie.
» więcej
2020-10-06, godz. 10:14
Ścigaj: wiele kontrowersji budzi postać przyszłego ministra edukacji
Rekonstrukcje rządu komentowała w "Rozmowie pod krawatem" posłanka Koalicji Polskiej.
» więcej
2020-10-06, godz. 09:07
Posłanka klubu KP: "Piątka dla zwierząt" wpływa negatywnie na inne dziedziny gospodarki
Pod hasłem poprawy losu zwierząt do ustawy "wrzucono" zapisy godzące w wolność gospodarczą - mówiła w "Rozmowie pod krawatem" posłanka klubu Koalicji Polskiej Agnieszka Ścigaj.
» więcej
2020-10-05, godz. 10:29
"Marszałek województwa ws. lotniska potykał się o własne nogi"
Radny PiS krytykuje działania marszałka województwa w sprawie lotniska w Goleniowie: - W swoich tłumaczeniach tak się zaplątał, że potknął się o własne nogi - oceniał w "Rozmowie pod krawatem" Zbigniew Bogucki.
» więcej
2020-10-05, godz. 09:04
Radny PiS: Platformie wydaje się, że mają patent na zarządzanie gospodarką morską
Mniej ośrodków decyzyjnych oznacza sprawniejsze rządzenie w czasach wyzwań, jakie stawia między innymi pandemia koronawirusa - mówił w "Rozmowie pod krawatem" radny PiS Zbigniew Bogucki, pytany o likwidację Ministerstwa Gospodarki…
» więcej
2020-10-01, godz. 10:34
Nowy minister edukacji "kontrowersyjny i ostry"
Nie powinien być ministrem edukacji, jest znany z ostrych i kontrowersyjnych wypowiedzi - tak o nominacji Przemysława Czarnka mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Platformy Obywatelskiej, Tomasz Kostuś.
» więcej
2020-10-01, godz. 09:28
Poseł KO: inauguracja "Nowej Solidarności" opóźniona przez obiektywne trudności
"Obiektywne trudności" z Czajką i zmiany personalne w Platformie Obywatelskiej spowodowały przesunięcie inauguracji "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego na 17 października - mówił w "Rozmowie pod krawatem" poseł Koalicji Obywatelskiej…
» więcej
2020-09-30, godz. 09:23
"Ten rok nad morzem może będzie lepszy niż ten, który minął"
Prezydent Świnoujścia optymistycznie o trwającym jeszcze sezonie turystycznym: - To może być bardzo dobry rok - mówił w "Rozmowie pod krawatem" Janusz Żmurkiewicz.
» więcej
2020-09-29, godz. 09:26
Saryusz-Wolski: "Wojna informacyjna przeciwko Polsce trwa"
Efekt cynicznych kłamstw opozycji, której chcą wierzyć europejscy politycy - tak europoseł Jacek Saryusz-Wolski mówił w "Rozmowie pod krawatem" o "grillowaniu" Polski w sprawie rzekomych prześladowań mniejszości LGBT.
» więcej
2020-09-28, godz. 10:26
Zaremba: "dzięki temu dokowi wchodzimy do pierwszej stoczniowej ligi światowej"
Stocznia ma pakiet zamówień do końca roku, budowa nowego doku jest koniecznością, a zarząd Gryfii "nie jest w konflikcie z większością załogi" - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prezes remontówki Krzysztof Zaremba.
» więcej