Miasto rozpisało konkurs na dyrektora Willi Lentza, który w poniedziałek został unieważniony. Jeden z kandydatów napisał do prezydenta Piotra Krzystka odwołanie w tej sprawie i prosi o ponowną analizę dokumentacji konkursowej.
Decyzją Urzędu Miasta, instytucja otrzyma ponad 3 miliony złotych na funkcjonowanie. - To jest bardzo dobry budżet - mówił o finansach Willi Lentza Ruksza. - Dlatego ja liczę, że do prowadzenia Willi Lentza uda się przyciągnąć do Szczecina kandydatki, kandydatów być może spoza Szczecina. Dlaczego nie? To miasto trochę żyje na tożsamości, która jest oparta na przeprowadzkach i na budowaniu swojej nowej tożsamości w Szczecinie. To jest dobry budżet dla instytucji, która jest na starcie, która ma bardzo fajny kapitał w postaci budynku, w którym jest już pewna historia, w którym da się zbudować różne mity wokół niego samego, który też ma bardzo dobrą lokalizację, wspaniały ogród.
Stanisław Ruksza mówił również w rozmowie z Konradem Wojtyłą, że Willa Lentza ma wielki potencjał do bycia jednym z ważniejszych ośrodków kultury - nie tylko w Szczecinie, ale i w kraju.
Dodaj komentarz 2 komentarze
A nie lepiej byłoby oddać willę Lentza za 1% purpuratom i od razu wyznaczyć na dyrektora ks. Dymera? Nie byłoby problemu konkursu, odwołań i tych wszystkich ceregieli.:-)
Może i lepiej, że instytucja jest bez dyrektora, skoro wszyscy kandydaci nie spełnili wymogów formalnych to znaczy, że mogą mieć problemy z czytaniem i złożyli dokumenty pomimo, że nie wypełniają, wyraźnie wskazanych w ogłoszeniu, warunków obligatoryjnych i dodatkowych.
Zobacz także
2023-03-24, godz. 09:12
Poseł Lewicy: wykluczam współpracę z Konfederacją
Wspólna lista opozycji do wyborów jest możliwa, współpraca z Konfederacją absolutnie nie - tak w "Rozmowie pod krawatem" mówił poseł Lewicy Dariusz Wieczorek.
» więcej
2023-03-23, godz. 09:15
Prezes Gryfii: opluwanie Jana Pawła II to "zakrojona szersza operacja"
Nie ma zgody na opluwanie imienia świętego Jana Pawła II. Damy temu wyraz podczas marszu 2 kwietnia w Szczecinie - mówił podczas "Rozmowy pod krawatem" Krzysztof Zaremba, były parlamentarzysta, prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gry…
» więcej
2023-03-21, godz. 09:06
Radny Pro Centrum: zyskaliśmy większy wpływ na sprawy regionu
Chcieli współrządzić regionem, plan nie do końca został zrealizowany. Udało nam się jednak wprowadzić różne projekty - tak dotychczasowe osiągnięcia klubu Pro Centrum w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego ocenia radny Artur…
» więcej
2023-03-20, godz. 09:06
"Rosja nie może pogodzić się z tym, że Polska jest niezależna"
Każdy, kto osłabia Rosję, działa w interesie Polski - mówił w "Rozmowach pod krawatem" poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.
» więcej
2023-03-16, godz. 09:39
Socjolog: jest wiele czynników wpływających negatywnie na zachowania młodzieży
Zmiana norm społecznych, brak autorytetów i negatywny wpływ mediów - to jedne z czynników, które wpływają na zachowania młodych ludzi. Tak socjolog Waldemar Urbanik wyjaśniał akty agresji wśród młodych ludzi, o których w ostatnich…
» więcej
2023-03-15, godz. 09:07
Bedka z Konfederacji: Braun i Korwin-Mikke dodają nam wyborców
Grzegorz Braun i Janusz Korwin-Mikke wystartują z naszej listy - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Marcin Bedka, lider Konfederacji w zachodniopomorskim.
» więcej
2023-03-14, godz. 09:21
"Potrzebne są nowoczesne i innowacyjne technologie związane z wodorem"
Wodór to paliwo przyszłości, które pozwoli uniezależnić się od węgla. By tak się stało, potrzeba jednak wielu badań i pracy - mówił w "Rozmowie pod krawatem" prof. Rafał Rakoczy, dziekan wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej…
» więcej
2023-03-13, godz. 09:06
Brudziński: "Tusk był popychlem niemieckim. By zrobić karierę musiał łasić się też do Putina"
Dalekowzroczna wizja Lecha Kaczyńskiego, który budował sojusze i przestrzegał przed uzależnianiem Europy od rosyjskiego gazu i ropy, a decydował o budowie gazoportu w Świnoujściu - jak oceniał europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim…
» więcej
2023-03-10, godz. 09:22
"Są ugrupowania, które chcą coś ugrać na atakach na św. Jana Pawła II"
To element gry politycznej - tak o atakach na św. Jana Pawła II mówi Łukasz Jankowski, dziennikarz Radia Wnet.
» więcej
2023-03-09, godz. 09:52
Wzrost znaczenia Polski na arenie międzynarodowej
Polska stała się niezwykle wiarygodna na arenie międzynarodowej dzięki pomocy Ukrainie - mówił w "Rozmowach pod krawatem" Miłosz Manasterski, redaktor naczelny Agencji Informacyjnej. W ten sposób komentował ostatnie wizyty zagraniczne…
» więcej
2023-03-08, godz. 10:06
Program Czyste Powietrze to także koło zamachowe dla gospodarki
Prawie trzykrotnie większe zainteresowanie programem Czyste Powietrze w 2023 roku, a złożone wnioski opiewają na ponad 11 miliardów złotych - informował w "Rozmowach pod krawatem" wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i…
» więcej
2023-03-06, godz. 10:21
Generał o dozbrajaniu polskiej armii. "Potrzeba miliona rezerwistów"
Trend dozbrajania polskiej armii jest prawidłowy, jednak potrzebne są bardziej zdecydowane kroki. Niezbędne może być uruchomienie poboru do wojska - uważa generał Leon Komornicki.
» więcej
2023-03-01, godz. 11:21
Szczecińska "łączka" może kryć jeszcze wiele tajemnic [ZDJĘCIA]
Szczecińska "łączka" może kryć jeszcze wiele tajemnic - mówi prokurator Marek Rabiega, Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Szczecinie.
» więcej
2023-02-27, godz. 13:56
Lubczyk: menedżer zdrowia wyciągnąłby szpital w Koszalinie z długów. Ale PO chce partyjniaka
"Partyjny szpital", źle zarządzany przez nominatów Platformy Obywatelskiej - tak poseł klubu Koalicji Polskiej PSL Radosław Lubczyk ostro krytykował w "Rozmowach pod krawatem" zarówno jego władze, jak i marszałka województwa zachodniopomorskiego…
» więcej
2023-02-27, godz. 09:19
Lubczyk: wybory można wygrać dobrym programem
To pierwszy krok do wspólnej listy wyborczej opozycji. Tak o wspólnym podcaście Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni mówi poseł Koalicji Polskiej PSL.
» więcej