Zachodniopomorscy rolnicy, którzy domagają się zmiany zasad sprzedaży państwowej ziemi, są rozczarowani wizytą wicepremiera w Szczecinie.
Rolnicy nadal zamierzają blokować traktorami ulice Szczecina i regionu, choć Robert Tarnowski deklaruje, że nie chodzi o utrudnianie życia kierowcom. Jak jednak tłumaczy, nie ma innego wyjścia.
Związkowcy wiązali bowiem duże nadzieje z przyjazdem Piechocińskiego, ale negocjacje nie doszły do skutku. - Pan premier stwierdził, że na salonach warto bywać, a do rolników nie warto wyjść. Myślę, że zachował się niestosownie. Nie słyszałem też, żeby minister pomógł rolnikom, odkąd został wicepremierem - powiedział Tarnowski.
Janusz Piechociński spotkał się w niedzielę tylko z przedstawicielami protestujących i nie wyszedł do rolników, którzy od miesiąca koczują przed siedzibą Agencji Nieruchomości Rolnych. - Ministerstwo rolnictwa dąży do kompromisu, a rolnicy swoim protestem sprzyjają opozycji, która na wiosnę chce złożyć wniosek o wotum nieufności dla premiera - mówił na konferencji prasowej wicepremier i minister gospodarki.
Janusz Piechociński dodał, że ministerstwo przygotowuje "odpowiednie rozwiązanie legislacyjne", które ma rozwiązać problem sprzedaży państwowej ziemi.
Tarnowski przyznał, że pewien kompromis udało się wypracować, ale podczas poprzednich rozmów ze specjalistami resortu rolnictwa i Agencji Nieruchomości Rolnych. Rolnicy mogliby m.in. blokować przetargi na sprzedaż ziemi, gdyby uznali, że mogą startować w nich podstawione osoby, dysponujące zagranicznym kapitałem.
To jednak związkowcom nie wystarcza - chcą odwołania dyrektora szczecińskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych.
Tarnowski pytany o to, czy rolnicy nie poszli o krok za daleko odpowiedział, że nie. Jak mówił, wcześniej wielokrotnie próbowali pokojowo załatwić problem. Rozmowy z ministrem rolnictwa i posłami nic nie jednak nie dały.
Posłuchaj i zobacz "Rozmowy pod krawatem".
Zobacz także
2014-12-02, godz. 11:46
Cel na nową kadencję: Obniżenie bezrobocia
Prezydent Szczecina powiedział w audycji "Rozmowy pod krawatem", że obniżenie bezrobocia głównym celem w nowej kadencji.
» więcej
2014-12-02, godz. 10:01
Piotr Krzystek jest gotowy do współpracy z Platformą Obywatelską
Prezydent Szczecina mówił w "Rozmowach pod krawatem", że rozmowy o współpracy z PO już się rozpoczęły.
» więcej
2014-12-01, godz. 08:55
Jacyna-Witt daje dwa lata prezydentowi Szczecina [WIDEO]
Referendum w sprawie odwołania Piotra Krzystka to możliwy scenariusz - zapowiedziała to na naszej antenie Małgorzata Jacyna-Witt.
» więcej
2014-11-28, godz. 12:40
Kto współpracował, a kto tylko krytykował? Politolodzy oceniają
O kandydatach na prezydenta Szczecina dyskutowali w piątkowych "Rozmowach pod krawatem" politolodzy Uniwersytetu Szczecińskiego - Maciej Drzonek i Łukasz Tomczak.
» więcej
2014-11-28, godz. 08:52
Politolodzy podsumowują szczecińską kampanię prezydencką [WIDEO]
Kampania wyborcza w Szczecinie była nudna i monotonna - tak w "Rozmowach pod krawatem" politolodzy podsumowali zmagania Małgorzaty Jacyny-Witt i Piotra Krzystka.
» więcej
2014-11-27, godz. 10:10
Niezrealizowane obietnice. Prezydent Szczecina odpowiada
Program trzeba dostosować do realiów - mówił w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" prezydent Szczecina. Kandydat w drugiej turze wyborów odpowiadał na pytanie o niezrealizowane obietnice z dwóch poprzednich kampanii.
» więcej
2014-11-27, godz. 09:11
Krzystek: Willa Grueneberga przesunięta zgodnie z prawem [WIDEO]
Niekorzystny dla miasta wyrok dotyczący willi Grueneberga to wina bałaganu w dokumentach, które powstały jeszcze w PRL-u - wyjaśniał w czwartek w "Rozmowach pod krawatem" prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
» więcej
2014-11-26, godz. 10:21
Geblewicz o wynikach wyborów: Zawiodła kampania informacyjna PKW [WIDEO]
Zawiodła kampania informacyjna PKW i to główny powód zamieszania z liczeniem głosów - mówi marszałek województwa w "Rozmowach pod krawatem".
» więcej
2014-11-25, godz. 09:14
Zaremba: Polacy są inteligentni i to niemożliwe, że jest tyle nieważnych głosów [WIDEO]
Przebieg wyborów samorządowych budzi zbyt wiele pytań - uważa nowo wybrany radny PiS w sejmiku zachodniopomorskim.
» więcej
2014-11-24, godz. 10:13
"Nieważne głosy to nie efekt pomyłek, a obywatelski protest" [WIDEO]
Zdaniem szefa PSL-u w województwie, wyborcy celowo wrzucali do urn źle wypełnione karty. Jarosław Rzepa w "Rozmowach pod krawatem" powiedział, że w ten sposób wyrazili swoje niezadowolenie z działania klasy politycznej.
» więcej
2014-11-24, godz. 09:05
Rzepa: Samorządowcy są siłą PSL-u i to się potwierdziło [WIDEO]
To efekt konsekwentnie realizowanej strategii, a nie pomyłek. Tak szef PSL-u w regionie komentuje zaskakujący wynik ludowców w wyborach samorządowych.
» więcej
2014-11-21, godz. 10:42
Bendig-Wielowiejski: Kontakt Unizeto z PKW był minimalny [WIDEO]
Unizeto Technologies miało minimalny kontakt z Państwową Komisją Wyborczą - tak szef szczecińskiej firmy Andrzej Bendig-Wielowiejski mówi o zarzutach, według których spółka jest współodpowiedzialna za bałagan w liczeniu gło…
» więcej
2014-11-21, godz. 09:24
Prezes Unizeto: Będzie pozew w sprawie publikacji "Gazety Polskiej" [WIDEO]
Będzie pozew w sprawie publikacji "Gazety Polskiej" o szefie szczecińskiej firmy Unizeto Technologies. Zapowiedział to na naszej antenie prezes spółki, Andrzej Bendig-Wielowiejski.
» więcej
2014-11-20, godz. 09:19
Nitras: Nie ma dowodów na fałszerstwo wyborcze [WIDEO]
Nie ma dowodów na fałszerstwo wyborcze, więc i powodów do powtórzenia elekcji - tak w "Rozmowach pod krawatem" mówił były lider szczecińskiej Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nitras.
» więcej
2014-11-19, godz. 10:40
Wieczorek wątpi w cząstkowe wyniki wyborów do sejmików
Wiceszef zachodniopomorskiego SLD kwestionuje cząstkowe wyniki wyborów samorządowych. Zdaniem Dariusza Wieczorka, różnice między badaniami sondażowymi a rezultatami głosowania są zbyt duże, aby mówić o błędzie statystycznym…
» więcej