Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Piechociński w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piechociński w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Szef ludowców nie tylko nie zamierza już więcej pomagać rolnikom, skrytykował także ich "polityczne zarzuty".
Wicepremier Janusz Piechociński spotkał się w niedzielę z ich przedstawicielami. - Ministerstwo rolnictwa dąży do kompromisu, a rolnicy swoim protestem sprzyjają opozycji, która na wiosnę chce złożyć wniosek o wotum nieufności dla premiera - mówił Piechociński.

Rolnicy, którzy od miesiąca pikietują pod siedzibą Agencji Nieruchomości Rolnych i manifestują na ulicach Szczecina domagają się wprowadzenia takich zmian w przetargach na grunty rolne, by wykluczyć przejmowanie ziemi przez zagraniczne podmioty.

Piechociński dodał, że ministerstwo przygotowuje w tej sprawie "odpowiednie rozwiązanie legislacyjne", które ma rozwiązać ten problem. Na jutro rolnicy zapowiadają blokadę drogi krajowej nr 6 i 10.
Ministerstwo rolnictwa dąży do kompromisu, a rolnicy swoim protestem sprzyjają opozycji, która na wiosnę chce złożyć wniosek o wotum nieufności dla premiera - mówił Piechociński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty