Zachodniopomorscy rolnicy, którzy domagają się zmiany zasad sprzedaży państwowej ziemi, są rozczarowani wizytą wicepremiera w Szczecinie.
Rolnicy nadal zamierzają blokować traktorami ulice Szczecina i regionu, choć Robert Tarnowski deklaruje, że nie chodzi o utrudnianie życia kierowcom. Jak jednak tłumaczy, nie ma innego wyjścia.
Związkowcy wiązali bowiem duże nadzieje z przyjazdem Piechocińskiego, ale negocjacje nie doszły do skutku. - Pan premier stwierdził, że na salonach warto bywać, a do rolników nie warto wyjść. Myślę, że zachował się niestosownie. Nie słyszałem też, żeby minister pomógł rolnikom, odkąd został wicepremierem - powiedział Tarnowski.
Janusz Piechociński spotkał się w niedzielę tylko z przedstawicielami protestujących i nie wyszedł do rolników, którzy od miesiąca koczują przed siedzibą Agencji Nieruchomości Rolnych. - Ministerstwo rolnictwa dąży do kompromisu, a rolnicy swoim protestem sprzyjają opozycji, która na wiosnę chce złożyć wniosek o wotum nieufności dla premiera - mówił na konferencji prasowej wicepremier i minister gospodarki.
Janusz Piechociński dodał, że ministerstwo przygotowuje "odpowiednie rozwiązanie legislacyjne", które ma rozwiązać problem sprzedaży państwowej ziemi.
Tarnowski przyznał, że pewien kompromis udało się wypracować, ale podczas poprzednich rozmów ze specjalistami resortu rolnictwa i Agencji Nieruchomości Rolnych. Rolnicy mogliby m.in. blokować przetargi na sprzedaż ziemi, gdyby uznali, że mogą startować w nich podstawione osoby, dysponujące zagranicznym kapitałem.
To jednak związkowcom nie wystarcza - chcą odwołania dyrektora szczecińskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych.
Tarnowski pytany o to, czy rolnicy nie poszli o krok za daleko odpowiedział, że nie. Jak mówił, wcześniej wielokrotnie próbowali pokojowo załatwić problem. Rozmowy z ministrem rolnictwa i posłami nic nie jednak nie dały.
Posłuchaj i zobacz "Rozmowy pod krawatem".
Zobacz także
2012-10-01, godz. 09:04
Co innego mówi Liberadzki, co innego Napieralski
Niespójne wypowiedzi polityków SLD w odniesieniu do planów gospodarczych Sojuszu wobec Szczecina.
» więcej
2012-09-28, godz. 10:26
"Sojusz powinien wybudować swoje muzeum"
Politycy SLD pomylili prawdę z propagandą - przyznał w "Rozmowach pod krawatem" Mieczysław Jurek, szef zachodniopomorskiej "Solidarności".
» więcej
2012-09-28, godz. 08:40
Jurek: Sprawa Azotów i Polic to sprawka Grada
Były minister skarbu Aleksander Grad szykował dla siebie ciepłą posadkę w Tarnowie, dlatego tamtejsze zakłady chemiczne Azoty wykupiły firmę z Polic, a nie na odwrót - uważa szef zachodniopomorskiej "Solidarności", Mieczysław …
» więcej
2012-09-26, godz. 10:30
Geblewicz: Sojusz chce "zawracać kijem Wisłę" [WIDEO]
Za późno na rozmowy przy okrągłym stole o Centrum Dialogu Przełomy - twierdzi marszałek województwa zachodniopomorskiego. Olgierd Geblewicz przyznał w "Rozmowach pod krawatem", że politycy SLD mieli dużo czasu, by zgłaszać uwagi…
» więcej
2012-09-25, godz. 10:48
Szczecin pominięty w programie SLD [WIDEO]
Szczecina nie ma w nowym programie gospodarczym Sojuszu Lewicy Demokratycznej - przyznał na naszej antenie europoseł SLD Bogusław Liberadzki.
» więcej
2012-09-25, godz. 09:03
Europoseł SLD chwali debatę zorganizowaną przez PiS [WIDEO]
Ekonomiczna debata PiS-u była Polsce potrzebna - powiedział na antenie Radia Szczecin, europoseł SLD, Bogusław Liberadzki.
» więcej
2012-09-24, godz. 09:10
Radny ma receptę na większe zarobki miasta
Szczecin mógłby zarabiać, gdyby miał centrum kongresowe - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" szef klubu radnych PO w szczecińskiej radzie miasta, Tomasz Grodzki.
» więcej
2012-09-21, godz. 09:03
Kęsik: Zagłosowałbym za kościołem, gdyby...
Decyzja w sprawie budowy kościoła na szczecińskim Warszewie powinna zapaść po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami dzielnicy - uważa Piotr Kęsik.
» więcej
2012-09-20, godz. 09:10
Prezesi sądów nie są niezależni?
W niezawisłość sądów wątpi prezes zachodniopomorskiego PSL, Jarosław Rzepa.
» więcej
2012-09-19, godz. 09:08
"Prezesem nie będzie sędzia o twardym karku" [WIDEO]
- Politycy od lat próbują uzależnić od siebie sądy. Zdarzało się, że i do mnie dzwonili - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" szef Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. W ten sposób Maciej Strączyński skomentował wpadkę…
» więcej
2012-09-14, godz. 09:02
"Niepełnosprawni dowiedli swojej wartości w Londynie"
- Chcę wierzyć, że rząd spełni obietnicę daną niepełnosprawnym sportowcom - powiedział w "Rozmowach pod krawatem" prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Longin Komołowski.
» więcej
2012-09-13, godz. 14:53
Jest reakcja na "bandytę" z Rozmów pod krawatem [WIDEO]
Poseł PiS strofuje szefa szczecińskiego SLD i uczy go historii. Leszek Dobrzyński zareagował na wypowiedź Dawida Krystka, który w Radio Szczecin mówił o oficerze AK, Zygmuncie Szendzielarzu "Łupaszce".
» więcej
2012-09-13, godz. 09:03
Mistrz z Londynu wyzywa na pojedynek polityka
Rafał Wilk wyzywa na pojedynek Janusza Korwin - Mikkego. Dwukrotny złoty medalista paraolimpiady w Londynie odpowiada na krytykę szefa Kongresu Nowej Prawicy.
» więcej
2012-09-12, godz. 11:04
Krzystek: Szczecinowi kary nie grożą [WIDEO]
Specjalny zespół pracuje już w magistracie nad wdrożeniem nowych przepisów w sprawie śmieci - przyznał w "Rozmowach pod krawatem" prezydent miasta, Piotr Krzystek.
» więcej
2012-09-12, godz. 09:00
Krzystek o przedszkolach: Słowa premiera padły niepotrzebnie [WIDEO]
Czuję się zawiedziony - tak prezydent Szczecina, Piotr Krzystek skomentował brak zapowiadanej przez premiera Tuska dotacji na przedszkola.
» więcej