Finały Mistrzostw Europy 2016
Radio SzczecinRadio Szczecin » Finały Mistrzostw Europy 2016

Pomysł wprowadzenia wolnego dnia na uczelniach po eurowyborach zrodził się z potrzeby - tak mówiła w "Rozmowach pod krawatem" wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Szczecinie i kandydatka tej partii do europarlamentu, Julia Holak. Fot. Sylwia
Pomysł wprowadzenia wolnego dnia na uczelniach po eurowyborach zrodził się z potrzeby - tak mówiła w "Rozmowach pod krawatem" wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Szczecinie i kandydatka tej partii do europarlamentu, Julia Holak. Fot. Sylwia
Pomysł wprowadzenia wolnego dnia na uczelniach po eurowyborach zrodził się z potrzeby - tak mówiła w "Rozmowach pod krawatem" wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Szczecinie i kandydatka tej partii do europarlamentu, Julia Holak.
W jej opinii, frekwencja w głosowaniu do Parlamentu Europejskiego może być lepsza, jeżeli studenci spoza miasta będą mieli czas na to, by wyjechać do domów i zagłosować.

- Często jest tak, że ci studenci nie znają kandydatów z naszego okręgu - stwierdziła Holak. - Przykładowo, na Akademii Morskiej uczą się studenci z Podkarpackiego, m.in. z Przemyśla. Dlaczego więc nie możemy wyjść z taką inicjatywą, aby zachęcić ich do głosowania i dać im wolne godziny. Doskonale wiemy, ile trwa podróż pociągiem ze Szczecina do Przemyśla. To nawet kilkanaście godzin.

Kandydatka na europosłankę zaapelowała więc do szczecińskich szkół wyższych, by dzień po wyborach, czyli poniedziałek, ogłosiły dniem wolnym od zajęć. Nadal czeka na decyzję uczelni.

- Na razie nic mi nie wiadomo. Sprawdzałam też strony internetowe uczelni i żadna nie zamieściła informacji na ten temat - przyznała Holak.

W wyborach do PE w 2009 roku frekwencja w kraju wyniosła 24,5 proc. W okręgu zachodniopomorsko-lubuskim głosował co piąty uprawniony.

Wybory do europarlamentu odbędą się w niedzielę, 25 maja.

Posłuchaj "Rozmowy pod krawatem".
- Często jest tak, że ci studenci nie znają kandydatów z naszego okręgu - stwierdziła Holak w "Rozmowach pod krawatem".
- Każda droga, która zachęca do postawy obywatelskiej, do działań społecznych jest dobra - stwierdziła Holak.
Julia Holak nadal czeka na decyzję uczelni.

Zobacz także

2011-03-22, godz. 07:57 Prowokacja i podejrzenie korupcji w Parlamencie Europejskim Skandal korupcyjny w Parlamencie Europejskim. Trzech europosłów zostało przyłapanych na gorącym uczynku przez dziennikarzy podszywających się pod lobbystów. Po prowokacji brytyjskiej gazety 'Sunday Times' Parlament Europejski wszczął… » więcej 2011-03-17, godz. 14:10 Europejski Trybunał Sprawiedliwości: W Polsce kobiety są dyskryminowane Polska złamała unijne prawo, bo nie zagwarantowała równego traktowania kobiet i mężczyzn - stwierdził Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Wyrok zapadł, mimo że Komisja Europejska kilka dni temu ogłosiła, iż Warszawa nadrobiła… » więcej 2011-03-08, godz. 15:27 Coraz więcej unijnych pieniędzy dla kobiet W unijnych projektach od 2004 roku wzięły już udział lub ciągle w nich uczestniczą prawie 3 miliony kobiet. » więcej 2011-03-03, godz. 13:54 Nie będzie unijnej pomocy dla powodzian? Kraje Unii Europejskiej blokują przyznanie finansowego wsparcia państwom dotkniętym ubiegłorocznymi powodziami, w tym Polsce. Z tego powodu komisja budżetowa Parlamentu Europejskiego odłożyła dziś głosowanie w tej sprawie. » więcej 2011-02-28, godz. 07:39 Będą unijne sankcje dla Libii Unia Europejska ma dziś nałożyć sankcje na władze w Libii za użycie siły wobec demonstrujących i krwawe tłumienie antyrządowych manifestacji. Decyzję mają uzgodnić przed południem ambasadorowie 27 krajów, następnie ostatecznie… » więcej
69707172737475