Finały Mistrzostw Europy 2016
Radio SzczecinRadio Szczecin » Finały Mistrzostw Europy 2016

Wielki sukces czy spektakularna porażka? Szanse Polaków z Rosjanami w dzisiejszym meczu EURO 2012 ocenia dziennikarz sportowy TVP Szczecin. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Jarosław Marendziak chce wierzyć w zwycięstwo, jednak rozsądek podpowiada mu, że biało-czerwoni mogą sobie nie poradzić.

Wcześniej nasza reprezentacja zremisowała z Grecją. Piłkarze Sbornej rozgromili natomiast Czechów 4:1.

Kiepska kondycja i deficyt dobrych rezerwowych - Jarosław Marendziak wymienia słabości biało-czerwonych. Jak jednak zaraz dodaje, w meczu z Rosją największym kłopotem może okazać się duża presja i napięta atmosfera, jaka wytworzyła się wokół tego spotkania. - Takie zamieszanie związane z przemarszami kibiców, znowu gdzieś nasze kompleksy się pojawiły i zamiast zrobić z tego normalny mecz Polska-Rosja, zrobiliśmy niemal wojnę polską-ruską, w której niestety nie mamy dział - uważa Marendziak.

Dlatego, zdaniem dziennikarza telewizji, mecz z Rosjanami będzie dla Polaków znacznie trudniejszy, niż ten z Grecją. Wtedy nasza reprezentacja dobrze radziła sobie w pierwszej połowie. Potem sportowcy zdecydowanie stracili wigor. - To jest efekt tego, że nie biegają. Zdają sobie sprawę, że jak będą biegać tak jak w pierwszej połowie, to w 70 minucie staną i pójdą do szatni - powiedział Jarosław Marendziak.

Rosjanom, by wyjść z grupy wystarczy remis, Polacy potrzebują zwycięstwa.