Ukraińskie władze mają problemy z finansowaniem remontów i budowy dróg. Z potrzebnych 20 miliardów hrywien na ten rok, znaleziono jedynie połowę tej sumy.
Stan ukraińskich dróg pozostawia wiele do życzenia. Na przykład pokonanie 70 kilometrów od granicy polsko - ukraińskiej do Lwowa może zająć nawet dwie godziny ze względu na straszny stan nawierzchni. Wiaczesław Konowałow z pozarządowej organizacji Europatrol, która śledzi przygotowania do Mistrzostw, podkreśla, że władze mówiły wcześniej o budowie nowych tras, teraz zapowiadają jedynie remont, a to pojęcie jest wyjątkowo nieostre. "Zrobić remont może oznaczać po prostu zamieść trasę miotłą, to też jest modernizacja, albo załatać dziury, ale pytanie pozostaje: czy będzie to normalna dobra droga" - powiedział Polskiemu Radiu Wiaczesław Konowałow.
Właściwie jedyna trasa na poziomie europejskim, która na pewno powstanie do Euro 2012 prowadzi ze Lwowa do Kijowa.
Właściwie jedyna trasa na poziomie europejskim, która na pewno powstanie do Euro 2012 prowadzi ze Lwowa do Kijowa.
Zobacz także
2011-06-10, godz. 07:53
Setki tysięcy złotych na pensje w Narodowym Centrum Sportu
Mimo opóźnień w budowie Stadionu Narodowego wynagrodzenie członków zarządu Narodowego Centrum Sportu wzrosło w trzy lata o 266 procent. A oprócz tego dostawali jeszcze trzynastki. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
» więcej
2011-06-08, godz. 16:29
Pięć miesięcy opóźnienia w budowie Stadionu Narodowego
Premier poinformował, że budowę Stadionu Narodowego przejmie Hydrobudowa, wchodząca w skład obecnie stawiającego go konsorcjum, a inwestycja będzie gotowa 30 listopada. Wcześniej zgodnie z umową z konsorcjum wszystkie najważniejsze…
» więcej
2011-06-07, godz. 15:27
Jutro dowiemy się co dalej z budową A2
Premier Donald Tusk zapowiedział, że najprawdopodobniej jutro zostanie przedstawiona informacja, w jaki sposób zostaną nadrobione opóźnienia w budowie autostrady A2. Analizę w tej sprawie ma przedstawić szefowi rządu przewodniczący…
» więcej
2011-06-07, godz. 15:22
Unijny komisarz apeluje o spokój w sprawie bakterii coli
Ognisko bakterii E.coli ogranicza się do północnych Niemiec i nie wymaga specjalnych działań ze strony innych państw Europy. Takiego zdania jest unijny komisarz do spraw zdrowia John Dalli. Jednocześnie przestrzega on przed rozpowszechnianiem…
» więcej