Rio de Janeiro 2016
Radio SzczecinRadio Szczecin » Rio de Janeiro 2016

Polska drużyna na przedmeczowym powitaniu. Fot. FIVBVolleyball Twitter
Trener reprezentacji Polski Stephane Antiga (w środku), Fot. Polska Siatkówka Facebook
Pierwszy mecz turnieju wypadł dla Polaków tak, jak tego oczekiwano. Egipt nie stanowił dla naszych siatkarzy solidnej przeszkody.
Polacy są w gronie zespołów, które mają powalczyć o medal olimpijski, a więc tym ważniejszy był spokojny początek turnieju. Rywalem był Egipt.

Już pierwszy set pokazał, że nasza drużyna zdecydowanie przeważa, choć nie musi grać na maksimum możliwości. W drugim było więcej emocji. Egipcjanie prowadzili nawet 15:12, ale gdy na zagrywkę wszedł Mateusz Bieniek to w mig sytuacja się odwróciła i Polacy wyszli na 18:15. Tę przewagę w końcówce jeszcze powiększyli i pewnie wygrali do 20.

W trzecim secie emocji nie było. Podopieczni Stephana Antigi szybko wypracowali sobie przewagę (8:1) i rywale stracili nadzieję na odwrócenie losów spotkania.

Polska - Egipt 3:0
Sety: 25:18, 25:20, 25:17
Polska: Łomacz, Kłos, Bieniek, Mika, Kubiak, Kurek oraz Zatorski (libero) - Bednorz, Nowakowski, Drzyzga, Konarski.