Kapitan Gowin
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kapitan Gowin
Kapitan Gowin - Jak naprawić dzieci
No przecież były inne. Miłe. Rozkoszne. Urocze. Kochane. W ogóle nie przypominały tych, które są teraz. Które stawiają opór, krzyczą, protestują i w ogóle... Jakbym wiedział... nic bym nie zmienił, ale może da się wrócić do ustawień fabrycznych?
Kapitan Gowin - Jak żyć z betoniarką pod kołdrą
Może i to drobiazg. Może szczegół. Ale bez dobrego wspólnego snu trudno ułożyć dobre wspólne życie. Chyba, że w osobnych sypialniach.
Kapitan Gowin - Obrabianie
Nikt tego nie robi. To zjawisko nie istnieje, choć jest nazwane, zdefiniowane, opisywane, krytykowane, ale - podobno - nie praktykowane. Przez nikogo. Nigdy.
Kapitan Gowin - Ostatnie słowa
Co, gdybyśmy wiedzieli, że właśnie widzimy kogoś ostatni raz? Co byśmy mu powiedzieli? Może wreszcie znaleźlibyśmy czas.
Kapitan Gowin - Nie wstydzę się bać, ale boję się (czasami)
Boję się, denerwuję, gdybym miał w głowie jakieś awaryjne lampki część zaczęłaby świecić. Może nie na czerwono, ale w jakiejś barwie pomarańczy - to już na pewno. Nie jestem w tym sam. Ale to średnie pocieszenie - dla mnie i dla innych.
Kapitan Gowin - Piękna i niski. I brzydki. I odwrotnie
Tak przejawia się właśnie nasza (no, może nie wszystkich) otwartość i szczerość. W ocenianiu i wartościowaniu. Coś jeszcze? A! Tak, jest jeszcze wyśmiewanie. I porównywanie.
Kapitan Gowin - Lekcja historii
Telefon bez aparatu? Bez internetu? Bez latarki? To jakiś absurd. Po co komu taki telefon? Niektórym trudno w to uwierzyć, ale telefonu kiedyś nie można było ze sobą wszędzie zabrać. I jakoś się udawało.
Kapitan Gowin - Jeszcze ząbki - znalazłem sposób!
Po kąpieli... Rączki? Git. Nóżki? Spoko. Buźka? Aż lśni. No to z głowy? Nie. Niestety. Jeszcze te ząbki. Ale - pierwszy raz chyba - mam dla Was całkowicie poważną radę pedagogiczną. Wymyłem bez płaczu zęby małemu dziecku.
Kapitan Gowin - Śpioch
Słyszałem pogłoski, że są ludzie, którym udaje się wyspać. Zazdroszczę. Może kiedyś osiągnę ten stan (choć nie chcę zgadywać kiedy). Na razie zostają marzenia. I Śpiąca Królewna.
1234567