Dla niepodległej
Radio SzczecinRadio Szczecin » Dla niepodległej
5 lutego studio koncertowe S-1 Radia Szczecin stanie się stolicą światowego jazzu. Odbędzie się tu koncert " Radio Szczecin dla Niepodległej ". Zagra jeden z najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku muzyki - Wynton Marsalis . Artysta wraz ze swoją orkiestrą Jazz at Lincoln Orchestra wykona swój program artystyczny "Swing is the thing". Jako, że koncert to część obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Marsalis wystąpi na scenie z Sylwestrem Ostrowskim i Dariusem Brubeckiem. Jazzmani zagrają "Take Five".

Oprócz występu Marsalisa w studiu koncertowym S-1 Radia Szczecin odbędzie się koncert, podczas którego będzie można usłyszeć jazzowe aranżacje najwybitniejszych dzieł polskich twórców, m.in. Ignacego Jana Padarewskiego, Fryderyka Chopina i Krzysztofa Komedy. Wykonają je Dorota Miśkiewicz, Sylwester Ostrowski, Jazz Band oraz Darius Brubeck.

Występów w studiu koncertowym wysłucha 100 osób, ale wydarzenie będzie transmitowane na żywo na antenie Radia Szczecin oraz w formie wideo jakości HD na stronie internetowej radioszczecin.pl i naszym profilu na Facebooku . To będzie jedyna transmisja na żywo koncertu Wyntona Marsalisa podczas jego tegorocznej trasy koncertowej.

Studio Koncertowe S-1 im. Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin , to miejsce koncertów jazzowych, hip-hopowych i rockowych, promocji książek, dyskusji o polityce międzynarodowej i historii oraz przedwyborczych debat. W studiu koncertowym S-1 Radia Szczecin jest miejsce dla wszystkich i na wszystko.