FONOSFERA
Radio SzczecinRadio Szczecin » FONOSFERA » Reportaże i słuchowiska
Fot. Marian Dałkiewicz
Fot. Marian Dałkiewicz
Wszystko zaczęło się w dniu, w którym na strychu dawnego goleniowskiego atelier fotograficznego znalezione zostały kartony pełne szklanych płytek. Okazało się, że są to negatywy, a na nich portrety mieszkańców Goleniowa i okolicznych wsi sprzed wielu, wielu lat. Wykonał je Marian Dałkiewicz, który do Goleniowa przybył w 1945 roku jako członek frontowej grupy teatralnej, działającej przy oddziałach Wojska Polskiego. Niestety szklane negatywy nie były opisane. Ich zbiór trafił w ręce ludzi interesujących się historią Goleniowa. I to oni nim się zaopiekowali.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Anny Kolmer zatytułowanego "Czas na szkle zapisany", w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur-Woronieckiej. Premiera dzisiaj po godz. 21.

Po reportażu - rozmowa z Jackiem Pankiem-fotografem,socjologiem, dziennikarzem, entuzjastą lokalnej historii Goleniowa oraz Wiesławem Naporem mieszkającym od urodzenia w Goleniowie, poszukującym tożsamości miasta, w którym przyszło mu żyć.
Posłuchaj reportażu Anny Kolmer
Posłuchaj rozmowy Anny Kolmer z Jackiem Pankiem - fotografem,socjologiem, dziennikarzem, entuzjastą lokalnej historii Goleniowa oraz Wiesławem Naporem - mieszkającym od urodzenia w Goleniowie, poszukującym tożsamości miasta, w którym przyszło mu żyć.
 

Zobacz także

2024-07-31, godz. 09:49 "Lalka też człowiek" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Całe życie z lalką, czy to poważne zajęcie?" - z uśmiechem zadaje pytanie bohater reportażu. "Może i niepoważne, ale to jest moje miejsce" - odpowiada… » więcej 2024-07-28, godz. 21:23 "Szóstka" - audiobook w Radu Szczecin Jak zakończy się akcja w kościele św. Piotra i Pawła, czy wszyscy bohaterowie powieści przeżyją? W tym tygodniu, wielki finał i zakończenie audiobooka… » więcej 2024-07-25, godz. 06:00 „Quistorp Dobre Serce” - reportaż Joanny Skoniecznej Znikają pozostałości po pierwszej fabryce szczecińskiego przedsiębiorcy Johannesa Quistorpa. Chodzi o działającą w Lubinie firmę w której produkowano… » więcej 2024-07-24, godz. 11:45 "Niech pieśni niosą fale" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Gdy świat cały jest moim mieszkaniem, kurs niepewny którym płynąć dziś muszę, wskaż mi drogę o dobra gwiazdo, wprost do domu zaprowadź mą duszę. Niech… » więcej 2024-07-23, godz. 00:38 "Pomaganie robi różnicę" - reportaż Małgorzaty Furgi Bohater dzisiejszej opowieści, Jakub Belina – Brzozowski urodził się i wychował w Szczecinie. Planował karierę naukową, ale los zdecydował inaczej. W… » więcej 2024-07-20, godz. 22:11 "Szóstka" - audiobook w Radiu Szczecin Szczecin Łękno, Głębokie i Osowo - to tam w ostatnich odcinkach toczyła się akcja "Szóstki". Audiobook na podstawie powieści Przemysława Kowalewskiego… » więcej 2024-07-18, godz. 09:47 "Zwyczajne życie, czyli taśma Pana Kamila" - reportaż Małgorzaty Frymus Pan Kamil Orchowski od niemal zawsze mieszka w Dąbiu - dzielnicy Szczecina. Tam jego rodzice przenieśli się z centrum miasta, bo to było po drugiej stronie… » więcej 2024-07-17, godz. 09:57 "Zielone rytmy" - reportaż Karoliny Jaskólskiej W Fonosferze będzie dziś tanecznie. Zaczniemy od tańca irlandzkiego. Tańca, który przybył na Zieloną Wyspę wraz z Celtami. Skoczny, rytmiczny i energiczny… » więcej 2024-07-16, godz. 06:00 „18-tka Szczecinian” – reportaż Małgorzaty Frymus Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie działa w Szczecinie od 24 lat angażując w artystyczne przedsięwzięcia i młodych i starszych. Często występują… » więcej 2024-07-14, godz. 16:36 "Skalpel ’68. Kampania antysemicka w środowisku szczecińskich lekarzy" W poniedziałkowej Fonosferze jak zawsze audiobook, jeszcze przez dwa tygodnie będzie to "Szóstka" Przemysława Kowalewskiego. 7 grudnia 1967 roku wykoleił… » więcej
7891011