Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

"Twój Vincent". Mat. dystrybutora, źródło: www.www.youtube.com/NEXTFILMPL
"Twój Vincent". Mat. dystrybutora, źródło: www.www.youtube.com/NEXTFILMPL
Spodziewałem się nominacji i nie jest to dla mnie aż tak wielkie zaskoczenie - powiedział kiladziesiąt minut po ogłoszeniu nominacji do Oscara - Jerzy Lisak - jeden z twórców Twojego Vincenta.
Polsko-brytyjska produkcja, w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, jest jednym pięciu obrazów, które powalczą o statuetkę w kategorii pełnometrażowy film animowany. To pierwsza taka animacja wyprodukowana techniką malarską. Jak przyznał Lisak, podczas pracy nad filmem nikt nie spodziewał się, że osiągnie on aż tak duży sukces.

- Wydaje mi się, że nikt do końca się nie spodziewał; było to - pod wieloma względami - trudne przedsięwzięcie, że ciężko było przewidzieć w jakim kierunku się to potoczy, jak to się skończy. Jest to jednak ekscytujące i wspaniałe, że tak się właśnie teraz dzieje, i że jest tak głośno o filmie - mówił Jerzy Lisak.

Przy produkcji pracowało ponad 120 malarzy, w tym twórcy ze Szczecina; oprócz Jerzego Lisaka, to także Iga Oliwiak i January Misiak. "Twój Vincent" opowiada o życiu słynnego holenderskiego artysty Vincenta van Gogha. Film był nominowany też do Złotych Globów ale statuetki nie zdobył.

Wręczenie Oscarów odbędzie się 4 marca.
- Wydaje mi się, że nikt do końca się nie spodziewał; było to - pod wieloma względami - trudne przedsięwzięcie, że ciężko było przewidzieć w jakim kierunku się to potoczy, jak to się skończy. Jest to jednak ekscytujące i wspaniałe, że tak się właśnie tera

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty