Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. www.facebook.com/TheAcademy/
Fot. www.facebook.com/TheAcademy/
Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles w USA. Nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zostaną przyznane po raz 90.
Nasz kraj reprezentuje polsko-brytyjski film animowany "Twój Vincent". Dorota Kobiela, współautorka malarskiej animacji o ostatnich dniach życia słynnego holenderskiego artysty Vincenta van Gogha, przyznaje, że oscarowa promocja filmu była dla niej bardziej męcząca niż praca na planie.

- Praca przy filmie była o wiele łatwiejsza. Łatwiej się w niej odnajduję niż w pracy takiego "promotora". Przyznaję, że jestem zmęczona, ale nie będę narzekać - mówi reżyserka. - Promocja oscarowa jest już za nami. Czy będzie statuetka? Tego nie wiem. Akademia liczy dziewięć tysięcy członków i to oni zadecydują. Ja zrobiłam to, co potrafiłam.

"Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja wyprodukowana techniką malarską. Przy produkcji filmu pracowało ponad 120 malarzy, w tym twórcy ze Szczecina: Jerzy Lisak, Iga Oliwiak i January Misiak.

"Twój Vincent" walczy o Oscara w kategorii pełnometrażowy film animowany. Faworytem jest jednak "Coco". Animowany musical zdobył już Złoty Glob i statuetkę Brytyjskiej Akademii Filmowej.

O północy na antenie Radia Szczecin rozpocznie się "Oscarowa noc". Na wydarzenie zapraszają: Paulina Sawicka i Krzysztof Spór.
Dorota Kobiela, współautorka malarskiej animacji o ostatnich dniach życia słynnego holenderskiego artysty Vincenta van Gogha, przyznaje, że oscarowa promocja filmu była dla niej bardziej męcząca niż praca na planie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty