Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
"Kształt wody” Guillermo del Toro oraz „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” Martina McDonagh - to filmy, które najczęściej wymienia się w roli faworytów do tegorocznych Oscarów.
Ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się niedzielnej nocy w Los Angeles. Nasz kraj reprezentuje polsko-brytyjski film animowany „Twój Vincent”.

„Kształt Wody” otrzymał aż 13 nominacji do Oscarów, w tym za reżyserię, za scenariusz, za najlepszą rolę kobiecą oraz dla najlepszego filmu. W tej kategorii jego głównym rywalem będzie obraz „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, który niedawno zdobył główną nagrodę podczas Złotych Globów i który ma bardzo dobre notowania wśród aktorów, stanowiących najliczniejsza grupę spośród głosujących członków Amerykańskiej Akademii Filmowej.

W kategorii najlepsza rola męska najczęściej wskazywany jest Gary Oldman za rolę Winstona Churchilla w filmie „Czas Mroku”. Wśród aktorek zdecydowaną faworytką jest Frances McDormand za rolę w „Trzech billboardach..." Opowiadający o życiu Vincenta Van Gogha obraz „Twój Vincent” otrzymał nominację w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”. Polsko-brytyjska produkcja nie jest jednak faworytem. W tej kategorii niemal wszyscy eksperci wskazują na film „Coco”.

W tym roku nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej zostaną przyznane po raz 90.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty