Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Pax East w Bostonie. Fot. facebook.com/officialpax/
Pax East w Bostonie. Fot. facebook.com/officialpax/
Polska jest kojarzona na świecie z dobrymi i ciekawymi grami wideo. Tak mówią przedstawiciele polskiego przemysłu gier komputerowych, którzy wzięli udział w amerykańskich targach PAX East w Bostonie. Polska miała na targach swoje stoisko, które zorganizowano dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
„Polska - jeden z największych producentów gier wideo w Europie” - takie hasło mogli przeczytać amerykańscy gracze, którzy pojawili się na polskim stoisku podczas PAX East. Zorganizowała je fundacja Indie Games Polska. Według jej prezesa Marka Czerniaka, Polska coraz częściej kojarzona jest z miejscem, w którym powstają ciekawe gry wideo.

- Zależy nam by kojarzono Polskę z grami wideo czyli przemysłem kreatywnym, pełnym ludzi zdolnych i pracowitych, którzy chcą zaproponować światu nowe historie - powiedział Polskiemu Radiu Marek Czerniak.

Producenci z Polski mówią, że amerykańscy gracze wiedzą iż Polska branża jest na fali wznoszącej.

- Oni naprawdę wiedzą kim jesteśmy i co robimy, Znają polskie gry, nie tylko te najsłynniejsze produkowane przez CD Projekt RED - powiedział Łukasz Mach ze studia Klabater.

Polska jest na 4 miejscu na świecie wśród eksporterów gier komputerowych. Wartość tego eksportu wynosi 1,5 miliarda dolarów.

A o wielu polskich grach i dokonaniach rodzimych studiów możecie posłuchać w audycji "Giermasz" Radia Szczecin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty