Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Mat. 11 bit studios
Polska gra komputerowa This War of Mine... lekturą nieobowiązkową dla uczniów szkół średnich - ogłosił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
Produkcja firmy 11 bit studios opowiada o dramatycznych zmaganiach o przetrwanie ludności cywilnej w ogarniętym wojną kraju. Premier podkreślał, że This War of Mine dostało już nagrodę za wniesienie znacznej wartości do narodowego dziedzictwa kulturowego. Prace nad wpisaniem jej do kanonu lektur podjęto w ubiegłym roku.

- Żeby mogło się tak stać, że młodzież korzysta z gier po to, żeby sobie wyobrażać pewne sytuacji nie gorzej, niż czytając książki - mówił premier.

Prezes 11 bit studios Grzegorz Miechowski zwracał uwagę, że gry komputerowe to medium zrozumiałe dla młodzieży.

- Język gier jest czymś nowym dla kultury, ale też niezwykle wartościowym. Oferuje nowe narzędzia, które nie były wcześniej dostępne - mówił Miechowski.

W This War of Mine gracz decyduje o ludzkim losie, wcielając się w cywila w czasie wojny. Musi podejmować trudne wybory moralne i mierzyć się z okropnościami konfliktu zbrojnego.

Produkcja ma pojawić się na liście lektur nieobowiązkowych dla pełnoletnich uczniów szkół średnich od nowego roku szkolnego.

A o m.in. This War of Mine można posłuchać w naszej audycji o grach "Giermasz".
Prace nad wpisaniem jej do kanonu lektur podjęto w ubiegłym roku.
Prezes 11 bit studios Grzegorz Miechowski zwracał uwagę, że gry komputerowe to medium zrozumiałe dla młodzieży.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty