Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz
Giermasz #419
Giermasz #419
GIERMASZ-Program z 24.10.20
Gry o przetrwaniu to ostatnio niezwykle modny gatunek, więc i konkurencja jest bardzo duża - a i mnóstwo pomysłów na ujęcie tematu obserwujemy. Jarek Gowin bardzo poleca The Survivalists, nasz redakcyjny kolega wręcz nie mógł się od gry oderwać. Podobnie Michał Król świetnie bawił się wyścigami wielkich samochodów w stworzonym w Polsce Monster Truck Championship. To może nie jest produkcja z najwyższym budżetem, ale jazda daje mnóstwo frajdy. Z kolei Andrzej Kutys jest rozczarowany "symulatorem chodzenia" This is The Zodiac Speaking. Zamiast fajnego doświadczenia, skończyło się na zwykłej przechadzce. I jeszcze coś, na co pewnie czekaliście (patrząc na zainteresowanie ubiegłoroczną edycją), czyli "Wielka Wojna Futbolowa" - recenzja porównawcza FIFA 2021 kontra eFootball PES 2021: Season Update. Polecamy także uwadze nasze dwa stałe kąciki - o najnowszych technologiach opowiada Radosław Lis, a o grach polskich Michał Król.
Szukasz recenzji konkretnej gry? Mamy ich blisko 1000... Dlatego polecamy nasz Spis Recenzji, gdzie szybko i łatwo znajdziesz interesujący Cię tekst i dźwięk.
The Survivalists
The Survivalists
Zauroczyła mnie. Zaczarowała swoim urokiem, bezpretensjonalnością, przyjaznym podejściem do gracza i tym, że nie udaje czegoś czym nie jest. Pamiętacie Wormsy? Robaczki, które strzelały do siebie różnymi rodzajami broni - grę, która na całe dekady podbiła serca graczy nieskomplikowanym podejściem i nieco absurdalnym humorem? Za Survivalists odpowiada ta sama firma - Team 17. I wygląda na to, że zespół wciąż jest w formie. The Survivalists to kolejny przedstawiciel dość eksploatowanego ostatnio gatunku - survivalu rzecz jasna. Mechanika najczęściej sprowadza się do jednego: przetrwania - przez wytwarzanie własnych narzędzi, broni, walkę, polowanie i podobne rzeczy, które towarzyszą wszystkim bohaterom rzuconym przez los w nieprzyjazne okoliczności przyrody, gdzie zdani są najczęściej jedynie na siebie.

Grę do recenzji dostaliśmy od agencji reprezentującej wydawcę.
Monster Truck Championship
Monster Truck Championship
Zawody olbrzymich monster trucków nadal pozostają w sferze moich marzeń. Zobaczyć na żywo występy zbudowanych od podstaw samochodów, z wysokimi zawieszeniami i kołami wysokości człowieka. Tak, tymi pojazdami zawodowcy robią cuda, backflipy, manuale, beczki czy salta. Niestety nie było mi dane zobaczyć ich na żywo, ale dzięki grze Monster Truck Championship polskiego studia Teyon mogłem poczuć choćby ryk ich silników. Rodzimi twórcy są dobrzy w robieniu bardzo udanych produkcji ze średniej półki i tą samochodówką udowodnili, że potrafią wiele, bo wyszła im zaskakująco dobra gra.

Grę do recenzji dostaliśmy od twórców ze studia Teyon
World-of-Tanks-Blitz-Nintendo-Switch
World-of-Tanks-Blitz-Nintendo-Switch
Rozmowa z Konradem Rawińskim z Wargaming o 10 lat World of Tanks i premierze na Nintendo Switch
World of Tanks to jedna z najpopularniejszych sieciowych gier w Polsce, firma Wargaming podkreśla, że mają ponad 4 miliony zarejestrowanych kont z naszego kraju. Globalnie to ponad 160 milionów kont i obecność zarówno na PC jak i konsolach oraz mobilkach. A właśnie zadebiutowała wersja na Nintendo Switch (free to play, nie wymaga subskrypcji). Wargaming ma w portfolio także między innymi World of Warships - rozmawialiśmy z Konradem Rawińskim, polskim przedstawicielem firmy o jubileuszu, innych grach studia i planach na przyszłość.
GIERMASZ-Komentarz po prezentacji gier na Xbox Series X cz1
GIERMASZ-Komentarz po prezentacji gier na Xbox Series X cz2
Wielka bitwa konsol nowej generacji powoli wchodzi w decydującą fazę. A co jest w tym wszystkim najważniejsze? Oczywiście gry - najlepiej produkcje ekskluzywne dla danej platformy. W tym tygodniu karty odkrył Microsoft. Oczywiście zakładamy, że to jeden z kilku pokazów, jakie jeszcze zobaczymy. A co właściwie pokazali teraz? Rozmawiają o tym i komentują Andrzej Kutys oraz Jarek Gowin.